Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pierwsi znaleźli skarb! (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 01 października 2021 13:33

Inauguracja pierwszego questu w gminia Brody 'Dziewiczy szlak'. Zdjęcie przedstawia trzy dziewczyny, uczennice z nauczycielką analizujące treść ulotki niezbędnej do przejścia questu.Uczniowie dziewięciu szkół z gminy Brody jako pierwsi przeszli grę terenową - quest „Dziewiczy szlak". Polega on na rozwiązywaniu zagadek, odkrywaniu wskazówek i znalezieniu skarbu. W dniu 28 września, młodzież rozpoczęła spacer koło parkingu przy Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim.


Pierwszy quest w gminie Brody, opracowany został na zlecenie Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W inauguracji uczestniczyły przedstawicielki ROTWŚ: Anna Kowalska i Magdalena Osełka. Grę opracowała Fundacja Questingu wraz z pracownikami Urzędu Gminy Brody i Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach. W inauguracji uczestniczyły przedstawicielki fundacji: Edyta Lenart-Wojna i Róża Zięba. Gości powitała Marta Prokop – Zastępca Wójta Gminy Brody. Wyraziła ona nadzieję, że na terenie gminy będzie więcej questów, może także w formie rowerowej.

Tajemnica

Po rozwiązaniu wszystkich zagadek, wszystkie drużyny odnalazły skarb. Co nim jest i gdzie się znajduje jest tajemnicą. Chodzi o to, żeby kolejnym questowiczom nie odbierać frajdy z rozwiązywania zagadek. W skład kilkuosobowych drużyn wchodzili uczniowie i nauczyciele ze szkół: w Adamowie, Brodach, Dziurowie, Krynkach, Lipiu, Lubieni, Rudzie, Stykowie i Stawie Kunowskim.

Nagrody za spostrzegawczość.

Po zakończeniu questu zorganizowano piknik. Był też quiz na spostrzegawczość dotyczący obiektów na trasie i tego, co można zobaczyć w takcie przejścia. Nagrody konkursowe wręczała Marta Prokop – Zastępca Wójta Gminy Brody. Były to wejściówki do parku linowego i ścianki wspinaczkowej.

Jak przejść quest?

Narratorką questu jest dziewczyna z dawnych wieków, która według miejscowej legendy została złożona w ofierze i zamordowana. Opowiada ona o znanych jej wydarzeniach historycznych, o zalewie na rzece Kamiennej i wsi - nazywającej się obecnie Ruda. Kartki niezbędne do gry, można uzyskać w kasie Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim, Urzędzie Gminy Brody, Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach i w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudzie. Ulotkę można też pobrać ze strony www.brody.info.pl . Quest można też znaleźć na stronie www.questing.pl

Więcej informacji o queście

 


Trzy loaga: Kultura Dostępna, Regionalna Organizacja Turystyczna Wojewóztwa Świętokrzyskiego, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. napis: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Poprawiony: piątek, 01 października 2021 14:02
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz