Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Usługi turystyczne

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Poza sezonem parkingi będą bezpłatne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 19 października 2022 12:56

W okresie od 1 listopada do 30 kwietnia, nie będą pobierane opłaty za parkowanie nad Zalewem Brodzkim. Dotyczy to zarówno parkingu przy Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim jak i parkingów na monety: w Rudzie na ul. Panoramicznej i koło "Oczka" w Krynkach. Przypominamy, że teren centrum objęty jest ciągłym monitoringiem wizyjnym.

 
Park linowy nieczynny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 19 października 2022 12:56

Ze względu na niesprzyjające i zmienne warunki atmosferyczne, obecnie nie jest czynny park linowy. Jednak nie wykluczamy, że jeszcze w tym roku będzie można pokonywać trasy w koronach drzew. W takim przypadku będziemy Państwa informować na bieżąco.

 
Plaża kolejny raz powiększona (film) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 19 lipca 2022 13:37

Centrum Turystyczne nad Zalewem brodzkim ciągle się rozwija. W tym roku m. in. usypano z piasku plażę o szerokości ok. 50 metrów – patrząc od strony zbiornika. Znajduje się ona obok żywych palm i mostku nad brzegiem. Zapraszamy do wypoczynku w gminie Brody! Zdjęcie z drona.Centrum Turystyczne nad Zalewem brodzkim ciągle się rozwija. W tym roku m. in. usypano z piasku plażę o szerokości ok. 50 metrów – patrząc od strony zbiornika. Znajduje się ona obok żywych palm i mostku nad brzegiem. Zapraszamy do wypoczynku w gminie Brody!

Poprawiony: wtorek, 19 lipca 2022 13:57
Zobacz film nakręcony koło nowej plaży
 
Rozpoczynamy sezon parku linowego! (film) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 29 kwietnia 2022 07:42

Park Linowy w Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim rozpoczyna sezon. na kadrze z filmu operator parku i napis: "Spróbuj takiej rozrywki!"Od 7 maja br. otwarty będzie park linowy w Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim. Z atrakcji dla dzieci i dorosłych można będzie skorzystać w godzinach od 12:00 do 20:00 pod warunkiem, że trasy nie będą mokre od deszczu. W maju i czerwcu, park otwarty będzie w soboty i niedziele, natomiast w lipcu i w sierpniu, pokonywać przeszkody będzie można od wtorku do niedzieli. Zapraszamy!

Poprawiony: piątek, 29 kwietnia 2022 09:12
Zobacz nowy film z parku linowego
 
Zostań operatorem parku linowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 14 kwietnia 2022 06:49

Zdjęcie parku linowego w Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim. Napis: Zostań operatorem parku linowego.Zakład Gospodarki Komunalnej w Brodach poszukuje osób chętnych do pracy w charakterze operatora parku linowego od maja do września. Warunkiem jest ukończenie szkolenia oraz dyspozycyjność w okresie wakacyjnym, min. 80 godzin miesięcznie. Szkolenie zostanie przeprowadzone w terminie od 25 kwietnia 2022 r. do 29 kwietnia 2022 r.

Poprawiony: czwartek, 14 kwietnia 2022 07:04
Więcej o szkoleniu na operatora parku linowego
 
Budowa nad Zalewem Brodzkim (film) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 18 lutego 2022 11:49

Trwa budowa obiektu, który będzie zwieńczeniem rozwijającego się Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim. Będzie tam zaplecze administracyjno-gospodarcze, sanitariaty oraz natryski, z których skorzystać będą mogli także osoby, które zatrzymały się na parkingu dla kamperów. Na piętrze przewidziana jest duża sala na szkolenia lub konferencje oraz taras z zachwycającym widokiem na Zalew Brodzki.Trwa budowa obiektu, który będzie zwieńczeniem rozwijającego się Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim. Będzie tam zaplecze administracyjno-gospodarcze, sanitariaty oraz natryski, z których skorzystać będą mogli także osoby, które zatrzymały się na parkingu dla kamperów. Na piętrze przewidziana jest duża sala na szkolenia lub konferencje oraz taras z zachwycającym widokiem na Zalew Brodzki.

Poprawiony: piątek, 18 lutego 2022 11:58
Więcej o budowie nad Zalewem Brodzkim
 
Cennik centrum turystycznego - opłaca się mieszkać w gminie Brody! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 22 lipca 2020 11:27

karta-mieszkanca-gminy-brody-mMarzena Bernat – Wójt Gminy Brody wprowadza system ulg dla osób zamieszkałych na terenie gminy Brody. Symbolem tych zmian jest karta z chipem uprawniająca do dużych zniżek za usługi na terenie Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim. Kartę można otrzymać za darmo, wystarczy złożyć wniosek w Urzędzie Gminy Brody.  Kliknij aby pobrać druk wniosku.

Poprawiony: piątek, 20 sierpnia 2021 13:44
Więcej…
 
Park linowy i ścianka wspinaczkowa - podstawowe zasady. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 20 sierpnia 2021 13:25

Grafika: Z parku linowego czy ścianki wspinaczkowej można skorzystać spełniając kilka zasad. Długie włosy należy spiąć żeby przypadkiem nie dostały sie pod linę. Konieczne są buty i ubranie sportowe. Przed wejściem na trasę należy zdjąć biżuterię. Rzeczy w kieszeniach mogą wypaść podczas pokonywania trasy. Na trasę zieloną w parku linowym mogą wejść osoby mierzące minimum 120 cm wzrostu. Trasa żółta wymaga by uczestnik mierzył co najmniej 138 cm wzrostu a czerwona dostosowana jest do osób mieżących 145 cm wzrostu i więcej.Z parku linowego czy ścianki wspinaczkowej można skorzystać spełniając kilka zasad. Długie włosy należy spiąć żeby przypadkiem nie dostały sie pod linę. Konieczne są buty i ubranie sportowe. Przed wejściem na trasę należy zdjąć biżuterię. Ostrzegamy, że rzeczy w kieszeniach mogą wypaść podczas pokonywania trasy. Prosimy o dostosowanie się do omawianych zasad.

Poprawiony: piątek, 20 sierpnia 2021 13:47
Park linowy - minimalny wzrost
 
TVP Kielce promuje gminę Brody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 06 sierpnia 2021 13:39

Zalew Brodzki i okolice, żywe palmy, Centrum Turystyczne nad Zalewem Brodzkim były tematami kolejnego odcinka serii „Akcja Lato” wyprodukowanego przez TVP3 Kielce.  Podczas spaceru po plaży Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody odpowiada reporterom - Ewelinie Baran i Dominikowi Masierakowi o najważniejszych atrakcjach gminy Brody. Zalew Brodzki i okolice, żywe palmy, Centrum Turystyczne nad Zalewem Brodzkim były tematami kolejnego odcinka serii „Akcja Lato" wyprodukowanego przez TVP3 Kielce. Podczas spaceru po plaży, Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody odpowiada reporterom - Ewelinie Baran i Dominikowi Masierakowi o najważniejszych atrakcjach gminy Brody.

Poprawiony: piątek, 06 sierpnia 2021 13:57
Zobacz film TVP
 
Siatkówka plażowa nawet do nocy! (film) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 06 sierpnia 2021 13:19

Jest nowa funkcjonalność na terenie Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim. Na boisku do piłko plażowej grać można także po zmroku. Wystarczy nacisnąć przycisk na pobliskiej obudowie przyłącza prądu a lampy świecić będą przez 30 minut. Po tym czasie znów można je włączyć. Przypominamy, że korzystanie z boiska jest bezpłatne.Jest nowa funkcjonalność na terenie Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim. Na boisku do piłki plażowej grać można także po zmroku. Wystarczy nacisnąć przycisk na pobliskiej obudowie przyłącza prądu a lampy świecić będą przez 30 minut. Po tym czasie znów można je włączyć. Przypominamy, że korzystanie z boiska jest bezpłatne.

Poprawiony: piątek, 06 sierpnia 2021 13:54
Film o siatkówce plażowej
 
Nowa atrakcja w centrum turystycznym! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 15 lipca 2021 11:02

Zegar kwiatowy z napisem "GMINA BRODY" w Centrum Turystycznym nad Zalewem BrodzkimMiły czas odpoczynku nad Zalewem Brodzkim odmierza teraz duży zegar kwiatowy. Znajduje się on koło placu zabaw i tarasu widokowego. Tarcza ma średnicę ponad trzech metrów a obok jest roślinny napis „GMINA BRODY".

Więcej…
 
Wycieczka w nagrodę (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 23 czerwca 2021 07:54

Zdjęcie uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubieni - uczestników wycieczki do Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim. W tle pomniki przyrody "Skały w Rudzie".Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubieni stworzyli film, który został doceniony prze jury konkursu „Czyste Świętokrzyskie". W ramach podziękowania za tę pracę, Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody zafundowała dzieciom wypoczynek w Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim.

Poprawiony: środa, 23 czerwca 2021 11:50
Zobacz film konkursowy i zdjęcia z wycieczki
 
Zapraszamy na spacer w koronach drzew (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 30 kwietnia 2021 11:37

Operatorzy parku linowego będą dobrze wyszkoleni. Na zdjęciu Karolina Kwiecień z Adamowa.15 maja park linowy będzie otwarty o ile przepisy epidemiczne na to pozwolą. Znajduje się on w Rudzie, na terenie Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim. Obecnie trwają tam szkolenia operatorów i prace kontrolne przed sezonem.

Poprawiony: piątek, 30 kwietnia 2021 15:16
Więcej…
 
Centrum turystyczne sto lat temu? (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 17 września 2020 09:43

dzieci-centrum-turystyczne-film-vintage-szkola-lubienia-wycieczka-gmina-brody-swietokrzyskie-turystykaPrzedszkolaki i dzieci z klasy "0" szkoły w Lubieni były na wycieczce do Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim. Młodzi odkrywcy pokonywali przeszkody w parku linowym. Byli też na ściance wspinaczkowej i na placach zabaw. Na zakończenie aktywnie spędzonego czasu zjedli pieczone kiełbaski pod wiatą grillową. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu w stylu vintage:

Poprawiony: czwartek, 17 września 2020 11:50
Więcej…
 
Zostań operatorem parku linowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Alicja Jasztaj, Mariusz Zawłocki   
piątek, 16 kwietnia 2021 09:30

Zdjęcie z parku linowego w centrum turystycznym nad Zalewem Brodzkim wraz z napisem "Zostań operatorem parku linowego".Gmina Brody informuje, że przeprowadzi bezpłatne szkolenie operatorów parku linowego w Rudzie. Odbędzie się ono do 30 kwietnia 2021 r. na terenie parku linowego w Rudzie. Zgłoszenia będą przyjmowane do 22 kwietnia br. w godzinach pracy Urzędu Gminy Brody.

Poprawiony: poniedziałek, 19 kwietnia 2021 07:19
Wiecej o szkoleniu w parku linowym
 
Centrum Turystyczne z oświetleniem i monitoringiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 24 sierpnia 2020 08:29

oswietlenie-monitoring-centrum-turystyczne-zalew-brodzki-2mInstalacje dla bezpieczeństwa wypoczywających zostały zamontowane na terenie całego Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim. Stoi tam około 50 lamp w tym oświetlenie boiska do piłki plażowej. System kamer przemysłowych obejmuje swym zasięgiem cały obiekt.

Poprawiony: poniedziałek, 24 sierpnia 2020 09:28
Więcej…
 
Filmy o centrum turystycznym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 14 sierpnia 2020 09:40

centrum-turystyczne-nad-zalewem-brodzkim-dron-swietokrzyskie-mPowstało już kilka filmów o Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim. Obiekt ten przyciąga turystów i jest miejscem rekreacji dla mieszkańców. Najnowsze nagranie jest podsumowaniem kilku wakacyjnych weekendów.

Poprawiony: czwartek, 01 października 2020 13:36
Więcej…
 
Parkomaty nad zalewem – instrukcja obsługi (film) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 07 sierpnia 2020 11:10

parkomat-parking-centrum-turystyczne-marta-prokop-zastepca-wojtqa-gminy-brody-1mSystem parkingowy przy centrum turystycznym czynny jest non stop, siedem dni w tygodniu ale opłaty naliczane są w godzinach od 8:00 do 20:00. Obowiązują zniżki na Kartę Mieszkańca Gminy Brody. Parkingi są niestrzeżone. Za wjazd samochodu oraz pojazdów jednośladowych (z wyłączeniem rowerów) obowiązują następujące stawki:

Poprawiony: wtorek, 01 czerwca 2021 10:43
Więcej o parkomacie
 
Ruda. Można wypożyczać rowerki wodne i kajaki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 06 sierpnia 2020 12:08

rowerki-wodne-kajaki-wypozyczalnia-plaza-ruda-mW piątek 7 sierpnia rusza wypożyczalnia rowerków wodnych i kajaków. Chętnych zapraszamy na plażę przy Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim. Obowiązują zniżki na Kartę Mieszkańca Gminy Brody. Sprzęt wypożyczać można w piątki, soboty i niedziele w godzinach od 12:30 do 19:00.

Poprawiony: czwartek, 06 sierpnia 2020 14:15
Więcej…
 
Cennik Centrum Turystycznego - tanio dla mieszkańców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 16 lipca 2020 14:01

centrum-turystyczne-tablice-turystyka-zalew-brodzki-1minPoniżej publikujemy cennik usług Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim. Obowiązuje on od 17 lipca do 30 września 2020 r. Mieszkańcy gminy Brody płacić będą dużo niższe ceny za korzystanie z parku linowego, ścianki wspinaczkowej i pola namiotowego. Zapraszamy do wypoczynku nad Zalewem Brodzkim!

Poprawiony: środa, 22 lipca 2020 13:05
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.