Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Konsultacje społeczne

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Konsultacje społeczne
Udane konsultacje w gminie Brody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 30 grudnia 2020 09:16

konsultacje-spoleczne-rowerowy-spacer-badawczy-promocja-wojt-gminy-brody-zastepca-mInformacyjna wyprawa rowerowa, punkt konsultacyjny nad zalewem, ankieta, aplikacja internetowa do nanoszenia uwag na mapie, dokumenty drukowane, publikacje w mediach, otwarte spotkanie online – te i inne działania realizowano w ramach konsultacji społecznych projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Brody.

Poprawiony: wtorek, 09 lutego 2021 12:37
Zobacz inne materiały dotyczące konsultacji
 
Gmina zbadała opinie mieszkańców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki, Martyna Cieślik   
środa, 30 grudnia 2020 08:07

Wykres - wyniki ankiety w ramach konsultacji społecznych. Na pytanie „Jak często przebywasz nad Zalewem Brodzkim?", 11% badanych odpowiedziało że codziennie. 41% osób zaś odwiedza zalew w weekend a 30% bywa tu raz w miesiącu.Dobrowolna ankieta była elementem konsultacji społecznych projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Na podstawie odpowiedzi, rysuje się obraz gminy jako obszaru dobrego do zamieszkania i spędzania wolnego czasu. Interesujące jest też to, jak ważna dla badanych jest ekologia.

Poprawiony: środa, 30 grudnia 2020 11:28
Zobacz wyniki badania
 
Spotkanie jeszcze bardziej otwarte PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 17 listopada 2020 09:41

Spotkanie na temat projektu studium odbędzie się w internecie. Zdjęcie przedstawia ekran komputera z uruchomioną  wideokonferencją, w której udział bierze sześć osóbW dniu 21 listopada 2020r., w ramach konsultacji społecznych odbędzie się otwarte spotkanie z mieszkańcami na temat projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Brody. Pierwotnie spotkanie to zaplanowano zorganizować w Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach, jednak ze względu na sytuację epidemiczną przeprowadzone ono będzie przez internet. Jest szansa, że przez tę zmianę wielu osobom będzie łatwiej w nim uczestniczyć.

Poprawiony: czwartek, 19 listopada 2020 13:52
Więcej o otwartym spotkaniu w internecie
 
Konsultacje społeczne - zmiana formuły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 12 listopada 2020 09:45

Mamy trudną sytuację epidemiczną i wynikające z niej ograniczenia. Z tego powodu, w dniu 14 listopada 2020r. nie odbędzie się planowany punkt konsultacyjny przed budynkiem Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach przy ul. Radomskiej 34. W zamian za to, konsultacje będą prowadzone w formie dyżuru telefonicznego w dniach 17 - 18 listopada 2020r. w godzinach od 12:00 do 14:00. W tym czasie będziecie Państwo wyrazić swoją opinię dzwoniąc pod numer tel. (41) 271 12 31 (wew. 210).

Poprawiony: czwartek, 12 listopada 2020 12:11
Więcej na temat konsultacji
 
Konsultujemy dokument planistyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 12 listopada 2020 09:16

Trwają konsultacje studium uwarunkowa i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Brody. Grafika przedstawia projekt mapy - studium.Trwają konsultacje społeczne projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Brody. Oprócz tradycyjnych form wyrażania opinii uruchomiona została aplikacja internetowa z mapą, na której można wyrazić swoje opinie co do tego dokumentu planistycznego.
Studium określa w sposób ogólny politykę przestrzenną i lokalne zasady zagospodarowania w gminie. Narzędzie programistyczne w którym każdy może wyrazić swoją opinię co do danego obszaru. Mapa interaktywna dostępna jest pod adresem: http://bit.ly/konsult-mapa .

Poprawiony: czwartek, 12 listopada 2020 09:23
Więcej o konsultacji studium
 
Konsultacje pod namiotem (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 09 listopada 2020 13:25

Pani Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody odwiedziła pracowników urzędu zajmujących są konsultacjami dot. studium. Konsultacje te przeprowadznoe były pod namiotem na terenie Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim.W piątek, na terenie Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim zorganizowany był terenowy punkt konsultacyjny. Pod namiotami można było zapoznać się z projektem studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Brody. Wywieszona była duża mapa a także dostępny był komputer, na którym mieszkańcy nanosili swoje uwagi co do konkretnych obszarów dokumentu planistycznego.

Poprawiony: czwartek, 12 listopada 2020 09:23
Więcej o konsultacjach pod namiotem
 
Ankieta dotycząca zmian studium PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 06 listopada 2020 10:08

Anankietakieta dotycząca zmian studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Brody.

 

 

Ankieta dostępna jest po adresem:
Poprawiony: piątek, 06 listopada 2020 10:15
 
Pokaż na mapie swoją wizję gminy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 05 listopada 2020 13:20

projekt-studium-uwarunkowan-przestrzennych-gmina-brody-konsultacje-spoleczne-mGmina rozpoczęła konsultacje społeczne projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Brody. Oprócz tradycyjnych form wyrażania opinii uruchomiona została aplikacja internetowa z mapą, na której można wyrazić swoje opinie co do tego dokumentu planistycznego. Narzędzie programistyczne w którym każdy może wyrazić swoją opinię co do danego obszaru dostępne jest pod adresem:
http://bit.ly/konsult-mapa .

Poprawiony: czwartek, 12 listopada 2020 09:25
Więcej o aplikacji internetowej
 
Ważne! Zmiana terminu spotkania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 05 listopada 2020 12:27

Z uwagi na sytuację epidemiczną i wynikające z niej nowe ograniczenia obowiązujące od soboty, punkt konsultacyjny zlokalizowany na terenie Centrum Turystycznego w Rudzie czynny będzie 6 listopada 2020r. (piątek) o godz.12:00. Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach.
Punkt konsultacyjny przeprowadzony będzie z uwzględnieniem wszelkich wymogów wynikających z aktualnych obostrzeń oraz ograniczeń sanitarnych wynikających z przepisów prawa na czas epidemii COVID-19. Mając powyższe na uwadze, uczestnicy powinni posiadać zasłonięte usta i nos (maseczka), utrzymywać odległość od pozostałych uczestników min. 2 m oraz zdezynfekować dłonie. Płyn dezynfekujący dostępny będzie na miejscu.

plakat-konsultacje społęczne. Z uwagi na sytuację epidemiczną i wynikające z niej nowe ograniczenia obowiązujące od soboty, punkt konsultacyjny zlokalizowany na terenie Centrum Turystycznego w Rudzie czynny będzie 6 listopada 2020r. (piątek) o godz.12:00. Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach.

Poprawiony: czwartek, 05 listopada 2020 13:20
 
Będą konsultacje społeczne na temat gospodarki przestrzennej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 15 października 2020 11:03

Marzena-Bernat-Wojt-Gminy-Brody-zaprasza-na-konsultacje-spoleczne-mGmina Brody pozyskała grant na przeprowadzenie konsultacji społecznych projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Brody (w skrócie studium). Oprócz tradycyjnych form wyrażania opinii uruchomiona będzie aplikacja internetowa z mapą online oraz spotkania na terenie gminy.

Poprawiony: czwartek, 15 października 2020 12:18
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.