Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Ogłoszenia Badanie Koniunktury w Gospodarstwach Rolnych

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Badanie Koniunktury w Gospodarstwach Rolnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
środa, 20 lipca 2022 10:11

Urzad-Statystyczny-M-Kielce-logo1W dniach od 15 do 29 lipca br. na terenie całej Polski zostanie przeprowadzone Badanie Koniunktury w Gospodarstwach Rolnych (AK-R). Badanie prowadzone jest cyklicznie, dwa razy w roku, tj. w lipcu (za I półrocze) i styczniu następnego roku (za II półrocze), a jego wyniki prezentowane są we wrześniu (edycja lipcowa) i w marcu (edycja styczniowa).

Badanie dostarcza informacji o tym jak rolnicy oceniają przeszłą (poprzednie półrocze) i bieżącą koniunkturę w gospodarstwach rolnych oraz prognozują jej zmiany w następnym półroczu, w tym m.in. pokazuje opłacalność produkcji rolnej czy aktualny popyt na produkty rolne. Informacje te są niezbędne do podejmowania decyzji o kierunkach rozwoju rolnictwa na poziomie kraju, województwa, ale także każdej gminy. Uczestnictwo jak największej liczby osób w badaniu jest kluczowe dla jego efektywności. Dlatego zależy nam na zaangażowaniu osób cieszących się zaufaniem społecznym w gminie w popularyzację badania. Jest dla nas niezmiernie ważne, aby nasi respondenci byli jak najlepiej poinformowani o prowadzonym badaniu, jego celu, metodach i bezpieczeństwie.

W związku z powyższym zwracam się z prośbą o wsparcie Urzędu Statystycznego w Kielcach w popularyzacji badania wśród mieszkańców naszego regionu. Będę wdzięczna za wykorzystanie wszelkich dostępnych środków w celu dotarcia do jak największej grupy mieszkańców gminy w celu poinformowania ich i zachęcenia do udziału w badaniu.

W załączeniu przekazuję zestaw podstawowych informacji o badaniu, w tym o bezpieczeństwie i sposobie weryfikacji tożsamości ankietera.
Aktualne informacje o badaniu znajdują się na witrynie Urzędu Statystycznego w Kielcach pod adresem: https://stat.gov.pl/aktualnosci/badanie-statystyczne-z-zakresu-rolnictwa-ankieta-koniunktury-w-gospodarstwie-rolnym-15-29-07-2022,440,1.html  .
Liczę na Państwa wsparcie, za które z góry serdecznie dziękuję.

Z poważaniem
p.o. Dyrektor
Ewa Tomczyk

W załącznikach poniżej do pobrania w formacie PDF plakat i ulotka związane z badaniem.
Kliknij aby pobrać plakat rozmiar 972 kilobajty.
Kliknij abu pobrać ulotkę rozmiar 2,42 megabajta.

Poprawiony: środa, 20 lipca 2022 10:22
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.