Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Ogłoszenia Zarejestruj się jako dawca szpiku

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Zarejestruj się jako dawca szpiku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
środa, 08 czerwca 2022 13:44

plakat-dawstwo-szpiku-M-
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zwraca się z serdeczną prośbą o promowanie i udostępnienie naszej informacji na stronie internetowej urzędu, że oprócz krwiodawstwa bardzo ważna dla ratowaniu życia jest przystąpienie do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku
.

Często ludzie potrzebują impulsu, by się zmobilizować - niektórzy nie wiedzą, jak jest to ważne, część sądzi, że ich to nie dotyczy, część nie wie, że mogłaby pomóc. Według statystyk WMDA (Światowej Organizacji Dawców Szpiku) co 35 sekund ktoś na świecie zapada na nowotwór krwi. Jedną z częstszych przyczyn śmierci pośród chorób dziecięcych jest nowotwór krwi. W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka. Lekarstwem na tę chorobę może być decyzja o zarejestrowaniu się jako potencjalny dawca szpiku. Dla wielu chorych jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie komórek macierzystych. Jedynie ok. 25% pacjentów ma szczęście znaleźć Dawcę we własnej rodzinie. Większość przeszczepień odbywa się dzięki dawcom niespokrewnionym, którzy jako ludzie dobrej woli zarejestrowali się, by bezinteresownie ratować życie chorego, który ma wskazanie do przeszczepu szpiku. Oddanie szpiku do przeszczepienia jest darem dawcy dla chorego, tym samym jest ANONIMOWE i NIEODPŁATNE. Wynagrodzeniem dla Dawcy jest fakt, że tylko On jako jedyna osoba na świecie mogła uratować życie właśnie tego chorego człowieka. Dawcą szpiku może zostać osoba zdrowa w wieku od 18 do 55 roku życia.

W załączniku poniżej do pobrania ulotka informacyjna w formacie PDF, rozmiar 3,02 megabajta.
Kliknij tutaj aby pobrać ulotkę.

 

Poprawiony: środa, 08 czerwca 2022 13:56
 

Czy wiesz, że...

pudlingarniaw 1843 roku, w zakładzie metalurgicznym - tzw. pudlingarni oraz walcowni w Brodach pracowało 60 robotników? W ciągu roku przetapiano tu ok. 2 600 ton żelaza handlowego.