Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Ogłoszenia Film promocyjny- "Centrum Turystyczne dzięki Funduszom Europejskim"

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Film promocyjny- "Centrum Turystyczne dzięki Funduszom Europejskim" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Marzena Staryczenkow   
czwartek, 10 września 2020 11:55

   centrumM-turystyczne-film-stronaPrezentujemy film promocyjny przedstawiający Centrum Turystyczne nad Zalewem Brodzkim. Jest to obecnie wspaniała atrakcja turystyczna o zasięgu ponadlokalny, mieszcząca się w Gminie Brody, zrealizowana dzięki dofinansowaniu Funduszy Europejskich, pięknie położona w dolinie rzeki Kamiennej. Do utworzenia Centrum Turystycznego wykorzystano istniejące już naturalne warunki terenowe. Utworzono dużo miejsc parkingowych, uwidocznione zostały unikatowe pomniki przyrody - Skały w Rudzie. Pagórkowaty, nabrzeżny teren posłużył do zagospodarowania na ścieżki spacerowe i tarasy widokowe.

   W pobliskim lesie powstał nowoczesny park linowy, wyznaczono miejsca do odpoczynku na hamakach, utworzono dwa duże place zabaw, boisko do piłki siatkowej, ściankę wspinaczkową, pole namiotowe, nowoczesne pole kempingowe z przyłączem prądu, wody i kanalizacji, siłownię zewnętrzną i wiatę grillową. Wokół Centrum Turystycznego wyznaczona została alejka dla foodtrucków i usług zewnętrznych. Całość została pięknie oświetlona i zamontowano nadzór monitoringu.

Centrum Turystyczne nad Zalewem Brodzkim jest obecnie chlubą Gminy Brody i doskonałym przykładem tego jak zrealizowano i wdrożono w życie świetny pomysł prorozwojowy Wójta Gminy Brody Pani Marzeny Bernat, dzięki właściwemu wykorzystaniu funduszy europejskich.

 

 

 

 

Poprawiony: piątek, 11 września 2020 07:26
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.