Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Gontem kryty węzeł turystyczny

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Gontem kryty węzeł turystyczny Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 04 lutego 2021 10:09

W Krynkach trwa budowa stylowego obiektu, który służyć będzie rozwojowi turystyki w gminie Brody. Lada moment, na dachu układane będą klinowate deski, czyli porycie z gontu. Taka forma architektoniczna nawiązuję do pobliskiej modrzewiowej bramy, która jest częścią  obiektu zabytkowego: barokowego kościoła w Krynkach. W Krynkach trwa budowa stylowego obiektu, który służyć będzie rozwojowi turystyki w gminie Brody. Lada moment, na dachu układane będą klinowate deski, czyli porycie z gontu. Taka forma architektoniczna nawiązuję do pobliskiej modrzewiowej bramy, która jest częścią obiektu zabytkowego - barokowego kościoła w Krynkach.

Autorami koncepcji budowy tego budynku są mieszkańcy wsi Krynki bo projekt tego przedsięwzięcia wykonany został z funduszu sołeckiego. Wizję mieszkańców, na papier przelało Biuro Projektowe „STOLBUD". W sezonie letnim, wielu turystów ogląda krynecki kościół - zabytek z okresu baroku. Węzeł turystyczny o pow. ok. 75 m2 będzie promował gminę Brody, mieścić się tam będzie punkt informacji turystycznej. W budynku powstaną także toalety. Każdy przewodnik turystyczny wie, jak ważna jest ta funkcjonalność przy organizacji wycieczek. Budowa miejsca przyjaznego turystom z pewnością zwiększy liczbę osób odkrywających walory naszych okolic. W 2019 roku, gmina Brody przeprowadziła pierwszy etap prac. W bieżącym roku, budynek nakryty zostanie czterospadowym dachem o konstrukcji drewnianej. Zakończenie prac planowane jest na maj 2021 roku.

Zobacz także:

Stylowy węzeł turystyczny

W Krynkach powstaje węzeł turystyczny

Poprawiony: czwartek, 04 lutego 2021 11:08
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.