Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Stylowy węzeł turystyczny - zobacz wizualizację

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Stylowy węzeł turystyczny - zobacz wizualizację Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 16 października 2020 07:56

wezel-turystyczny-krynki-barokowy-kosciol-gmina-brody-wojt-marzena-bernat-mPrzy znanym zabytku – barokowym kościele w Krynkach rozpocznie się dalszy etap budowy węzła turystycznego. W dniu 14 października, Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody podpisała umowę z wykonawcą. Budynek otrzyma dach kryty gontem, który nawiązuje do stylistyki pobliskiej bramy przykościelnej.


W ubiegłym roku, gmina Brody przeprowadziła pierwszy etap budowy węzła. Wykonane zostały ławy i ściany fundamentowe, słupy, ściany nośne oraz strop. Te działania będą kontynuowane. Budynek nakryty zostanie czterospadowym dachem o konstrukcji drewnianej. Dzięki innemu prowadzonemu przez gminę działaniu - rewitalizacji terenu przed zabytkową dzwonnicą, najstarszy budynek w gminie uzyskał dodatkowy walor jakim jest otoczenie nawiązujące do stylistyki. W sezonie letnim, wielu turystów ogląda kościół i dzwonnicę jako świetnie zachowane budynki w stylu barokowym. Jest więc potrzeba wykorzystania tego atutu jak i wcześniejszych inwestycji gminnych do rozwoju turystyki w gminie.

wezel-turystyczny-krynki-barokowy-kosciol-wizualizacja-mW węźle turystycznym o powierzchni ok. 75 m2 przewidziane są m. in. punkt informacji turystycznej oraz sanitariaty z osobnym wejściem. Pod zadaszeniem od strony drogi będzie się można schronić przed deszczem lub poczekać na autobus. Projekt budowlany tego przedsięwzięcia wykonany został z funduszu sołeckiego wsi Krynki. Zakończenie prac planowane jest na maj 2021 roku.

Poprawiony: piątek, 16 października 2020 08:17
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.