Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wędkarskie sukcesy (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Kalista   
środa, 14 stycznia 2015 12:27

Donata-Zelazowska-Brody-wedkarstwo-rzutowe-casting-mRok 2014 był bardzo udany dla członków Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 3 w Brodach. 11 stycznia br., w urzędzie gminy Brody odbyło się zebranie sprawozdawcze tej organizacji. Puchary za szczególne osiągnięcia w wędkarstwie rzutowym, wręczono zawodnikom koła: Donacie Żelazowskiej, Janowi Kicie i Pawłowi Kicie.

W ubiegłym roku, brodzkie koło zdobyło dwa drugie miejsca w konkurach prowadzonych przez Okrąg PZW w Kielcach. Doceniono działalność sportową koła oraz jego pracę z młodzieżą.

Zawody najwyższej rangi

W niemieckim Kassel, na Mistrzostwach Świata Juniorów w Wędkarstwie Rzutowym, Donata Żelazowska zdobyła brązowy medal (konkurencja arenberg). Młoda zawodniczka z Brodów zwyciężyła także w Zawodach o Puchar Polski w Szamotułach i w Mistrzostwach Okręgu Kielce w Busku-Zdroju. Na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Gogolinie, Donata Żelazowska wywalczyła aż trzy medale: srebrny w pięcioboju i dwa brązowe: w trójboju spinningowym i w dwuboju multi. Juniorka pokonała tam wiele starszych od siebie zawodniczek. Jan Kita startował w Mistrzostwach Świata Seniorów w Szamotułach. Zajął tam VII miejsce w kategorii skish multi. W Gogolinie wywalczył tytuł Mistrza Polski (kat. dwubój multi). Paweł Kita, debiutując na Mistrzostwach Świata Seniorów w Szamotułach zajął 21 miejsce. Na mistrzostwach Polski w Gogolinie, zdobył brązowy medal w dwuboju odległościowym. Jego rzut na odległość 111,4 metra stał się nieoficjalnym rekordem Polski. Wynik nie został uznany jako rekord, ponieważ nie mierzono wtedy prędkości wiatru. Wspomniani zawodnicy mieli udane starty także na międzynarodowych imprezach w Czechach i Austrii. W krajowych zawodach należeli do ścisłej czołówki.

Puchary dla wybitnych sportowców wręczała Marzena Bernat wójt gminy Brody. Towarzyszył jej Stanisław Wrona – Przewodniczący Rady Gminy w Brodach. Gościem spotkania byli także: Zbigniew Ćwik – sekretarz Okręgu PZW w Kielcach oraz Klaudiusz Klepacz – Komendant Powiatowej Społecznej Straży Rybackiej. Miłym akcentem zebrania było wręczenie Złotej Odznaki PZW. Wyróżnienie za wieloletnią pracę na rzecz koła otrzymali Maciej Zaczek – prezes koła oraz Bogdan Lis. W czasie dyskusji, członkowie koła przypominali wędkarzom o zakazie nęcenia na Zalewie Brodzkim i o zasadach zachowania się nad wodą. Pani wójt Marzena Bernat powiedziała swoich zamierzeniach związanych z poprawą czystości wód Zalewu Brodzkiego. Jednym z nich jest planowane spotkanie z zarządcą zbiornika.

Złowili najwięcej ryb

Na spotkaniu wręczano puchary i dyplomy dla najlepszych wędkarzy w zawodach Grand Prix organizowanych przez brodzkie koło. Wśród juniorów, w 2014r. najlepszy był Bartosz Styczyński, który zdobył łącznie 40 pkt.

Klasyfikacja seniorów:
1. Sebastian KOZIEŁ - 125 pkt.
2. Kazimierz HERT - 110 pkt.
3. Jerzy WALKIEWICZ - 88 pkt.
4. Andrzej SIKORSKI - 61 pkt.
5. Robert KLEPACZ - 60 pkt.
6. Maciej ZACZEK - 55 pkt.
W wędkarstwie podlodowym najlepsze wyniki zanotowali:
1. Kamil MAZUR - 27 pkt.
2. Robert KLEPACZ - 20 pkt.
3. Kazimierz HERT - 17 pkt.

W dyscyplinie spławikowej wyróżnienia otrzymali:
1. Sebastian KOZIEŁ - 38 pkt.
2. Andrzej SIKORSKI - 34 pkt.
3. Jerzy WALKIEWICZ - 34 pkt.

W wędkarstwie gruntowym najlepszymi byli:
1. Jerzy WALKIEWICZ - 49 pkt.
2. Sebastian KOZIEŁ - 28 pkt.
3. Jacek SERAFIN - 27 pkt.

W spinningu najskuteczniejsi byli:
1. Sebastian KOZIEŁ - 47 pkt.
2. Kazimierz HERT - 45 pkt.
3. Ireneusz NOWAKOWSKI - 29 pkt.

 

Zdjęcia (fot. P. Kalista):

 

 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!