Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Lubienia - Dzień Nauczyciela z panią Poseł (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 14 października 2022 13:53

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej miały bogatą oprawę. Głównym gościem uroczystości była Agata Wojtyszek – Poseł na Sejm R.P. Tegoroczne obchody odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubieni. Na uroczystości otwarto salę z nowoczesnymi pomocami - Laboratorium Przyszłości.Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej miały bogatą oprawę. Głównym gościem uroczystości była Agata Wojtyszek – Poseł na Sejm R.P. Tegoroczne obchody odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubieni. Na uroczystości otwarto salę z nowoczesnymi pomocami - Laboratorium Przyszłości.

Z okazji święta sfery oświatowej, pani poseł podziękowała wszystkim pracownikom szkół. – Życzę Wam, żebyście nadal dostrzegali choćby najmniejsze sukcesy waszych podopiecznych i dostrzegali w każdym z nich perłę.  Gratuluję pani wójt że korzysta ze wszystkich rządowych środków. Dzięki temu nie tylko pięknieje gmina ale i prowadzone są inwestycje w najważniejszej sferze jaką jest edukacja – powiedziała parlamentarzystka.  Na uroczystości, młodzież przygotowała zabawną scenkę teatralną, która nawiązywała do dawnych czasów i filmu „Konopielka”. Potem uczniowie zaśpiewali piosenki, które odwoływały się do współczesnych realiów w szkole.

Szkolny sprzęt jak marzenie!

Spojrzeniem ku dalszym losom młodzieży była scenka na temat nowo otwartego Laboratorium Przyszłości. Jest to sala z nowoczesnymi pomocami szkolnymi takimi jak  drukarki 3d, stacje lutownicze, mikrokontrolery z płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami, narzędzia do nagrań wideo i nauki prezentacji swoich osiągnięć, narzędzia warsztatowe i sprzęt AGD. Te pomoce będą dostępne dla wszystkich uczniów, podczas nauki każdego przedmiotu a także na zajęciach pozalekcyjnych. Na utworzenie Laboratoriów Przyszłości, dofinansowanie z budżetu państwa otrzymały wszystkie szkoły.

Uroczystość pełna wdzięczności

Na akademii, młodzież zaśpiewała nauczycielom piosenkę „Dziękujemy Wam” na popularną melodię, którą wykonywał R. Kelly. W ramach podsumowania głos zajęła Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. Chwaliła nauczycieli za to, że dobrze poradzili sobie w czasie nauki zdalnej i złożyła życzenia wszystkim pracownikom oświaty. - W tym szczególnym dniu wyrażam, ogromną wdzięczność za Waszą  odpowiedzialną pracę, poświęcenie i serce okazywane uczniom. Życzę wam by wasi wychowankowie tę misję uznawali za bezcenny dar.
Do stanu szkolnictwa w gminie odniósł się Janusz Adamus – Przewodniczący Rady Gminy w Brodach. - Jestem dumny że mogę współpracować z władzą wykonawczą, którą reprezentuje pani wójt. Ona często powtarza, że uczniowie w naszej gminie mają mieć to wszystko co w innych szkołach a nawet więcej a nauczyciele muszą mieć do dyspozycji wszystkie narzędzia by robić to jak najlepiej. Te słowa są realizowane.

Nagrody i awanse nauczycielskie

W uznaniu zasług i osiągnięć w pracy dydaktyczno-wychowawczej, nagrody od Marzeny Bernat - Wójta Gminy Brody otrzymali następujący  nauczyciele szkół prowadzonych przez gminę: Anna Wacińska, Małgorzata Kosmala, Karolina Piotrowska, Justyna Szwajcer, Magdalena Orczyk, Tomasz Sobański, Małgorzata Bujnowska, Kinga Michalczewska. Nagrodę Związku Nauczycielstwa Polskiego otrzymała Agata Dłużewska. Za codzienny  trud i zaangażowanie w kierowaniu szkołami, nagrody Wójta Gminy Brody otrzymało ośmiu dyrektorów szkół prowadzonych przez gminę: Teresa Szymczak, Pani Nina Milanowska, Halina Turek, Grzegorz Księżak, Pani Beata Majchrzyk, Iwona Frolovs,  Ewa Stawiarska, Marzena Adamus. Akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego z rąk Marzeny Bernat – Wójta Gminy Brody odebrały: Anna Wacińska,  Katarzyna Klepacz, Ewa Turek, Ewa Drzała.

Na spotkaniu obecni byli także radni: Dariusz Łodej, Leszek Sarna, Marek Michalczewski, Dorota Grudnicka-Glina – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych, Anna Stachucy – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Ewelina Pogoda-Łodej – przewodnicząca Rady Rodziców wraz innymi rodzicami, Agnieszka Gałka – Prezes KGW Lubenianie oraz emerytowani pracownicy szkoły.

Poprawiony: piątek, 14 października 2022 14:06
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.