Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pamiętali o bitwie Hubala w Brodach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 07 października 2022 10:06

W dniu 7 października, koło leśniczówki Połągiew odbyło się spotkanie patriotyczne i złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym potyczkę majora Henryka Dobrzańskiego Hubala z wojskami hitlerowskimi w 1939 r.  Kwiaty złożyli: Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody,  ppor. Kamil Nieciecki z 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej - 103 batalionu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Reprezentacja Nadleśnictwa Ostrowiec składała się z Adama Podsiadło - nadleśniczego, Jana Jamróz - inżyniera nadzoru i Jarosława Płusy – leśniczego.W dniu 7 października, koło leśniczówki Połągiew odbyło się spotkanie patriotyczne i złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym potyczkę majora Henryka Dobrzańskiego Hubala z wojskami hitlerowskimi w 1939 r.

Kwiaty złożyli: Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody, ppor. Kamil Nieciecki z 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej - 103 batalionu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Reprezentacja Nadleśnictwa Ostrowiec składała się z Adama Podsiadło - nadleśniczego, Jana Jamróz - inżyniera nadzoru i Jarosława Płusy – leśniczego.

W dniu 7 października, koło leśniczówki Połągiew odbyło się spotkanie patriotyczne i złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym potyczkę majora Henryka Dobrzańskiego Hubala z wojskami hitlerowskimi w 1939 r.  Kwiaty złożyli: Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody,  ppor. Kamil Nieciecki z 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej - 103 batalionu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Reprezentacja Nadleśnictwa Ostrowiec składała się z Adama Podsiadło - nadleśniczego, Jana Jamróz - inżyniera nadzoru i Jarosława Płusy – leśniczego.Przypomnijmy, że około 82 lat temu, oddział Hubala zmierzał w Góry Świętokrzyskie. Po krótkim pobycie w leśniczówce, pod wsią Połągiew stoczył zwycięską potyczkę z wojskami Wehrmachtu. Obelisk w Brodach przy ul. Akacjowej jest jedynym w powiecie miejscem upamiętniającym pobyt legendarnego dowódcy, który nigdy nie złożył broni mimo beznadziejnej sytuacji.

Poprawiony: piątek, 07 października 2022 10:10
 

Czy wiesz, że...

kk3widziałaś(łeś) kiedyś budowlę z "płaczącego" piaskowca? Z takiego materiału zbudowany jest kościół w Krynkach.