Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Brody na 1 miejscu w rankingu polskich gmin! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 09 września 2022 08:47

Gmina Brody uplasowała się na pierwszym miejscu w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.  Uzyskaliśmy współczynnik 100% złożonych deklaracji o źródłach ciepła w stosunku do liczby punktów adresowych w gminie! Zdjęcie fragmentu dokumentacji.Gmina Brody uplasowała się na pierwszym miejscu w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Uzyskaliśmy współczynnik 100% złożonych deklaracji o źródłach ciepła w stosunku do liczby punktów adresowych w gminie!

To wyróżnienie jest wypadkową wielu czynników. Wśród nich jest zapewne sumienność mieszkańców ale nie mniej ważną rolę pełnił fakt, że radni, sołtysi, pracownicy urzędu chodzili z domu do domu i przekazywali informację o obowiązku złożenia deklaracji. Ponadto, mieszkańcy mogli liczyć na sprawną i profesjonalną obsługę interesanta w Urzędzie Gminy Brody. Pracownicy urzędu pomagali w wypełnianiu druku, wyjaśniali m. in. klasyfikację źródeł ciepła oraz przypominali o wpisywaniu do deklaracji wszystkich, także nieużywanych urządzeń, instalacji do ogrzewania pomieszczeń.

Link do rankingu: https://zoneapp.gunb.gov.pl/ranking/

Poprawiony: piątek, 09 września 2022 11:36
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.