Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pożegnanie klas ósmych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
poniedziałek, 20 czerwca 2022 11:09

Glowne-M-pozegnanie-klas-osmychW środę 15 czerwca w Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim odbyło się pożegnalne spotkanie uczniów klas ósmych. Na zaproszenie Pani Wójt Marzeny Bernat przybyli ósmoklasiści ze wszystkich szkół z terenu Gminy Brody wraz ze swoimi nauczycielami i dyrektorami. Była to dla nich wyjątkowa okazja, aby jeszcze jako uczniowie swoich szkół móc spotkać się i spędzić po raz ostatni wspólnie trochę czasu.

Uroczystość otworzyła Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Brody Pani Dorota Grudnicka-Glina, która przywitała wszystkich obecnych i poprosiła Wójta Gminy Brody Panią Marzenę Bernat o zabranie głosu.Pani Wójt podziękowała młodzieży za przyjęcie zaproszenia i za liczną obecność na spotkaniu. Uczniowie zawsze powinni pamiętać –podkreśliła- że pochodzą z pięknej, zadbanej gminy, gdzie grono pedagogiczne, dyrektorzy oraz Wójt i Rada Gminy dokładają wszelkich starań aby gminna oświata stała na jak najwyższym poziomie. Szkoły do których chodzili mają pełne wyposażenie, wyspecjalizowaną kadrę i nie są w niczym gorsze od innych w kraju. Pani Wójt zachęciła młodzież aby realizowała swoje plany i pomysły, jednak bardzo ważna jest rozwaga, zastanowienie oraz szacunek dla starszego pokolenia, bogatszego od nich o doświadczenie życiowe. Na koniec swojego przemówienia złożyła uczniom najlepsze życzenia wielu sukcesów. Następnie grupa młodzieży wręczyła Pani Wójt piękne kwiaty. W dalszej części uroczystości Wójt Gminy Brody Marzena Bernat przekazała kolejno wszystkim ósmoklasistom drobne upominki. Ostatnim punktem było pieczenie kiełbasek i wspólny posiłek przy muzyce w Centrum Turystycznym. Dla wielu młodych ludzi z pewnością to spotkanie pozostanie na stałe w ich pamięci.

 

Poprawiony: poniedziałek, 20 czerwca 2022 11:26
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link