Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Spotkanie szkół o takich samych nazwach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 20 maja 2022 07:23

 18 maja był niezwykłym dniem dla społeczności Szkoły Podstawowej w Brodach. Z wizytą przybyła delegacja z bratniej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach w gminie Kalwaria Zebrzydowska, woj. małopolskie. Była to Pani Dyrektor Małgorzata Prażanowska oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami. W spotkaniu uczestniczyła także Pani Wójt Gminy Brody Marzena Bernat, która życzyła dzieciom im dużo radości. Zdjęcie na terenie Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim.18 maja był niezwykłym dniem dla Szkoły Podstawowej w Brodach. Z wizytą przybyła delegacja z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach w gminie Kalwaria Zebrzydowska, woj. małopolskie. Była to Pani Dyrektor Małgorzata Prażanowska oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami. Obecna była także Pani Wójt Gminy Brody Marzena Bernat, która życzyła dzieciom dużo radości.

Gości serdecznie powitała Pani Dyrektor Nina Milanowska. Nasi uczniowie z kl. IV - VIII zaprezentowali wzruszający słowno-muzyczny program artystyczny. Następnie, goście zwiedzili szkołę i poznali jej historię. Po obiedzie i słodkim poczęstunku przyszedł czas na gry i zabawy integracyjne przy muzyce, a taniec belgijski sprawił zarówno dzieciom, jak i dorosłym najwięcej radości. Miłym akcentem była wymiana symbolicznych podarunków. Szkoła z gminy Brody otrzymała kasetę z filmem dokumentalnym i książki o założycielach i fundatorach Kalwarii Zebrzydowskiej oraz regionalne wyroby. Pani Dyrektor Nina Milanowska obdarowała przybyłych pamiątkowymi tabliczkami. Miłe spotkanie zakończyło się wspólną wycieczką po Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim i po Skałach w Rudzie.

 

Poprawiony: piątek, 20 maja 2022 08:11
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link