Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Dzieci znają zasady recyklingu (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Centrum Usług Wspólnych   
piątek, 18 czerwca 2021 11:53

Akcja ekologiczna z firmą ATK recykling. Na zdjęciu dzieci ze szkoły w Dziurowie trzymają transparenty na temat segregacji śmieci. Fot.: PSP w Dziurowie.Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych ATK Recykling z Radomia, które zajmuje się usuwaniem odpadów na terenie Gminy Brody przeprowadziło w dniach 28.05.2021 r. oraz 31.05.2021 r. akcję edukacyjną dla szkół i przedszkoli Gminy Brody pn. "Segregujemy odpady z firmą ATK".

Akcja miała na celu promowanie tematyki związanej z ochroną środowiska poprzez naukę selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych w gospodarstwach domowych i przekazanie informacji o wtórnym wykorzystaniu surowców oraz szkodliwości palenia śmieci. W trakcie spotkania uczniowie klas I-III uczestniczyli w teście sprawdzającym wiedzę i umiejętności w zakresie sortowania śmieci do odpowiednich pojemników, uzupełniali krzyżówki, wykonywali rebusy i quizy, zaś najmłodsi kolorowali przygotowane rysunki. Akcja edukacyjna we wszystkich 10 szkołach kończyła się wręczeniem dyplomów - "Szkolni przyjaciele przyrody" oraz nagród zbiorowych dla klas I, II i III i nagród indywidualnych dla dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Ostatnim akcentem tego ciekawego przedsięwzięcia były gry i zabawy na boiskach szkolnych z wykorzystaniem sprzętu sportowego ufundowanego przez firmę ATK.

Zdjęcia nadesłane przez szkoły biorące udział w akcji:

Poprawiony: piątek, 18 czerwca 2021 14:08
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.