Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Mieszkańcy Rudnika podziękowali Pani Poseł Agacie Wojtyszek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Maciej Cieciora   
czwartek, 17 września 2020 15:13

GlowneM-posel-Agata-Wojtyszek-Rudnik
W poniedziałek 14 września Pani Poseł Agata Wojtyszek odwiedziła Rudnik i spotkała się z mieszkańcami.

W spotkaniu uczestniczyli m. in. Wójt Gminy Brody Pani Marzena Bernat, Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów Rady Gminy, jednocześnie Prezes Stowarzyszenia Rudnik nad Staszicowskim Kanałem Andrzej Jagieła, Komendant Naczelny Polskich Drużyn Strzeleckich gen. dyw. ds. Jan Grudniewski i Sołtys Sołectwa Rudnik Dorota Walkiewicz.

Pani Poseł została przywitana chlebem i solą a społeczność sołecka serdecznie podziękowała za wsparcie i pomoc przy budowie chodników wzdłuż przebiegającej przez Rudnik drogi krajowej nr 9, w okresie pełnienia przez Panią Agatę Wojtyszek funkcji Wojewody Świętokrzyskiego.

Mieszkańcy przekazali zaprojektowane przez siebie banery wyborcze, popierające kandydaturę ówczesnej Pani Wojewody, z okresu ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych, w wyniku których Pani Agata Wojtyszek uzyskała mandat Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Pani Poseł Agata Wojtyszek otrzymała reprint obrazu Jerzego Kossaka „Cud nad Wisłą" i obejrzała banery wyborcze agitujące do głosowania w wyborach prezydenckich na kandydaturę Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.Spotkały się one z uznaniem i wyróżnieniem prasy warszawskiej.
(zdjęcia TV Starachowice, M.Cieciora)

 

 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.