Jan Kita wicemistrzem Świata PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Leszek Kita
wtorek, 18 września 2018 12:27

jan-kita-wicemistrz-swiata-2018-GlowneM.
   Mieszkaniec Brodów Jan Kita zdobył srebrny medal na Rzutowych Mistrzostwach Świata seniorów w Szwecji i został został wicemistrzem  Świata w tej konkurencji za rok 2018.

Tegoroczne zawody odbyły się w szwedzkiej miejscowości Ronneby. Medalista – reprezentant Polski należący do klubu WKS „Kiełb Brody" i Brodzkiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego,  uzyskał w kwalifikacjach wynik 90/100pkt. W finale nasz zawodnik pomylił się tylko raz uzyskując 95 pkt. Pierwsze miejsce zajął najgroźniejszy rywal Janka, Szwajcar Markus Klausler, z identycznym wynikiem, ale lepszym czasem. Trzecie miejsce przypadło Niemcowi.

Jan Kita startował w dwóch konkurencjach. Oprócz wyżej wspomnianej, awansował do finału również w odległości multiplikatorowej oburącz ciężarkiem 18 gram. Kwalifikacje wygrał z wynikiem (106.33m). W finale uzyskał wynik nieco gorszy 103.17m co dało mu 4 miejsce. Do najniższego stopnia podium zabrakło 7cm, które przypadło Słoweńcowi. Drugie miejsce zajął zawodnik z Estonii i pierwsze Hiszpan Valles Vincente Ferran (104.56m).

Poprawiony: wtorek, 18 września 2018 12:48