sip

Sukcesy wędkarzy rzutowych z Brodów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Leszek Kita, Rajmund Gębura
wtorek, 01 sierpnia 2017 13:55

rzutowcy-glowne-lipiec-2017M  Zawodnicy z Koła PZW w Brodach oraz Wędkarskiego Klubu Sportowego „Kiełb" Brody odnieśli znaczące sukcesy w zawodach Pucharu Polski w wędkarstwie rzutowym, które odbyły się w Siemianowicach Śląskich i Grodkowie.

W dniach 19 - 21 maja w Siemianowicach Śląskich wystąpiła drużyna w składzie: Jan Kita, Paweł Kita, Donata Żelazowska, Aleksandra Serafin, Magdalena Serafin i Natalia Zaczek. Nasi zawodnicy wypadli najlepiej w swoich koronnych konkurencjach - multiplikatorowych. Donata Żelazowska zwyciężyła w dwuboju multi, dzięki czemu awansowała na pierwsze miejsce w klasyfikacji Pucharu Polski. W finale skisha multi, zajęła również pierwsze miejsce. W kategorii seniorów tym razem zwyciężył Jan Kita, który jako jedyny rzucił ciężarkiem 18g ponad 100 m. (110,97). Na drugim miejscu uplasował się Paweł Kita przed Jackiem Kuzą. Wśród naszych juniorek najlepiej zaprezentowała się Magdalena Serafin, która wygrała ze wszystkimi rywalkami w trójboju spinningowym, natomiast w pięcioboju swoje zmagania zakończyła na drugim miejscu. Dzięki uzyskanym wynikom ma bardzo duże szanse na wyjazd na Mistrzostwa Świata juniorów do Bratysławy.

Pozostałe dwie juniorki Natalia Zaczek i Aleksandra Serafin zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsce w trójboju i pięcioboju. Aleksandra Serafin jako juniorka po raz pierwszy w życiu uplasowała się w kategorii kobiet na trzecim miejscu w dwuboju multiplikatorowym. Natalia Zaczek wygrała finał w konkurencji spinning sprawnościowy oraz zajęła drugie miejsce w finale skisha multiplikatorowego. Wyjazd na te zawody nie byłby możliwy bez wsparcia Gminy Brody oraz Koła PZW w Brodach i PZW Okręgu Kielce.

W dniach 30 czerwca - 02 lipca zawodnicy z Gminy Brody: Paweł Kita, Donata Żelazowska, Aleksandra Serafin, Magdalena Serafin i Natalia Zaczek uczestniczyli w zawodach Pucharu Polski w wędkarstwie rzutowym w Grodkowie (Okręg Opole). Wśród naszych juniorek najlepiej zaprezentowała się Magdalena Serafin, która zajęła drugie miejsce w pięcioboju przegrywając jedynie z reprezentantką z Poznania Darią Walendowską. Nieco słabiej wypadła w trójboju spinningowym, w którym ostatecznie zakończyła zmagania na czwartym miejscu, przegrywając trzecie miejsce ze swoją klubową koleżanką Natalią Zaczek o nieco ponad 3pkt. Warte podkreślenia jest również zwycięstwo Natalii w finale arenberga z wysokim wynikiem 90 pkt. Aleksandra Serafin zarówno w pięcioboju jaki i trójboju swoje zmagania zakończyła na siódmym miejscu. W zmaganiach seniorów po raz kolejny udany występ w dwuboju multiplikatorowym zaliczyła Donata Żelazowska, dzięki czemu uzyskała kwalifikacje na Mistrzostwa Świata. Konkurencie dwuboju multiplikatorowego, czyli konkurencja docelowa plus konkurencja odległościowa. Zajęła w tym dwuboju drugie miejsce przegrywając z najbardziej utytułowaną zawodniczką w Polskim wędkarstwie Magdaleną Kuzą.

Paweł Kita okazał się bezkonkurencyjny w tym wieloboju wygrywając go z przewagą ponad 10 pkt nad zawodnikiem drugim w kolejności. Dzięki temu zdobył prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Polski. Dobre wyniki to jednak nie wszystko żeby pojechać na Mistrzostwa Świata. Miejmy nadzieje, że trener zmieni zdanie i to Paweł pojedzie jako najlepszy zawodnik w tym sezonie w Polsce.