Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Cały rok na rowerze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki, Klaudia Adamus   
środa, 01 marca 2017 14:24

wojciech-piwnik-ostrowiec-ogar-turystyka-rower-zalew-brodzki-kalkow-minW poniedziałek 27 lutego br. tereny gminy Brody zwiedzał pan Wojciech Piwnik, 61-latek z Ostrowieckiej Grupy Aktywnych Rowerzystów. Nie przeszkadzała mu wietrzna pogoda. Sezon rowerowy trwa u niego nawet w zimę. Jest to bowiem jego czternasta wyprawa w tym roku.

Celami ostatniej wycieczki były okolice Zalewu Brodzkiego i sanktuarium w Kałkowie. W Urzędzie Gminy Brody podbił pieczątkę w swoim notatniku i otrzymał materiały promocyjne. Pan Wojciech jest doświadczonym turystą. W 2016 roku, na rowerze pokonał trasy o łącznej długości ok. 20,6 tys. km. Od 1994r przejechał już ok. 161 tys. km.

Turysta, często podróżuje ze znajomymi z nieformalnego stowarzyszenia OGAR. Grupa skupia kilkanaście osób z okolic Ostrowca Świętokrzyskiego. Średnia ich wieku wynosi ok. 60 lat a najstarszy uczestnik wypraw ma 74 lata. Na wycieczki wyruszają w każdą niedziele oraz święto. Raz w roku organizują wyprawę 24-godzinną. Ostatnio byli na Roztoczu, przejechali tam prawie 400 km. Pan Wojciech obecnie jest na zasiłku przedemerytalnym. Spytany czy rodzina nie jest zazdrosna o czas, który poświęca na turystykę odpowiedział, że ma bardzo tolerancyjną żonę, domatorkę. On natomiast potrzebuje ruchu, nie może usiedzieć na miejscu.

Turysta, był zainteresowany atrakcjami turystycznymi gminy Brody. Obiecał, że zaprosi znajomych na wycieczkę po okolicznych rezerwatach skalnych.

Poprawiony: środa, 01 marca 2017 14:50
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.