Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

XVII Międzynarodowy Bieg im. Stanisława Staszica PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ludowy Klub Biegacza "Rudnik", Rajmund Gębura   
środa, 17 sierpnia 2016 17:09

bieg-staszicowski-glowneM     W niedzielę 14 sierpnia na kompleksie sportowym w Brodach odbył się XVII Międzynarodowy Bieg im. Stanisława Staszica. Impreza została zorganizowana przez Ludowy Klub Biegacza "Rudnik".  Patronat nad zawodami objęła Wójt Gminy Brody Pani Marzena Bernat.

   Zawody zostały zorganizowane na różnych dystansach i w kilku kategoriach wiekowych - od kilkuletnich dzieci do siedemdziesięciolatków. Udział wzięli w nich zawodnicy z naszego kraju oraz liczna ekipa biegaczy z Ukrainy oraz Mołdawii. Koronnym dystansem był bieg główny na 10 kilometrów.
   Każdy z biegaczy po dobiegnięciu na metę otrzymał medal za uczestnictwo. Puchary zwycięzcom wręczyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu starachowickiego - Starosta Starachowicki Dariusz Dąbrowski, radni Rady Powiatu Starachowickiego Tomasz Margula i Jerzy Stachuczy, oraz władz samorządowych Gminy Brody - Zastępca Wójta Gminy Brody Michał Gutowski, Przewodniczący Rady Gminy Brody Stanisław Wrona, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Brody Rajmund Dróżdż oraz radni Rady Gminy Brody.


W załącznikach poniżej znajdują sie do pobrania wyniki poszczególnych kategorii zawodów.

Załącznik 1-dzieci.

Załącznik 2-wyniki biegu.

 

Fot. Rajmund Gębura

 

 

 

Fot. Ludowy Klub Biegacza "Rudnik"

 

Fotorelacja LKB "RudniK"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: piątek, 19 sierpnia 2016 10:14
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.