Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Stypendia w roku szkolnym 2016/2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
wtorek, 16 sierpnia 2016 08:52

sty-pendia-2016   Urząd Gminy Brody informuje, że wnioski do Wójta Gminy Brody o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym - stypendium szkolnego na rok szkolny 2016/2017 należy wypełnić i złożyć wraz z wymaganymi dokumentami w ustawowym terminie od 1 do 15 września 2016 roku. Kompletne dokumenty należy pobrać, wypełnić i złożyć w Zespole Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Brodach w pokoju 216 w budynku Urzędu Gminy Brody, II piętro. W poniedziałek w godzinach 8.00.-16.00, wtorek - piątek w godzinach 7.15-15.15. Informacja: tel. 41/271-12-09.

Pomoc przysługuje:
• uczniom szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych oraz słuchaczom publicznych kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych - do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia; wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków umożliwiających dzieciom i młodzieży upośledzonych umysłowo w stopniu głębokim, a także dzieciom i młodzieży upośledzonym umysłowo ze sprzężonymi niepełnosprawnościami realizację odpowiednio obowiązku szkolnego i obowiązku nauki - do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.
• uczniom szkół niepublicznych nieposiadających uprawnień szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych - do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.
• słuchaczom niepublicznych kolegiów nauczycielskich i nauczycielskich kolegiów języków obcych - do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia.

Stypendium może otrzymać uczeń/słuchacz znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie. W szczególności gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo - wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota 514,00 zł netto. Ponadto warunkiem przyznania stypendium jest zamieszkanie na terenie gminy Brody.

Stypendium nie przysługuje dla uczniów klas „0", dla uczniów nie zamieszkałych na terenie gminy Brody.

Świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym przyznawane na wniosek:
• rodziców (prawnych opiekunów),
• pełnoletniego ucznia,
• dyrektora szkoły lub kolegium.
Do wniosku należy dołączyć zaświadczenia lub oświadczenia o dochodach (netto) wszystkich członków rodziny ucznia z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku - z sierpnia 2016r. (a w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony).

Przy ustalaniu prawa do stypendiów szkolnych świadczenie „500 +" nie będzie wliczane do dochodu rodziny.

Stypendium szkolne może być udzielane w formie:
• całkowitego lub częściowego pokrycia poniesionych kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w ramach planu nauczania, jak również wykraczających poza ten plan i wyrównawczych, a także udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą;
• pomocy rzeczowej o charakterze edukacyjnym;
• całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów związanych z pobieraniem nauki poza miejscem zamieszkania uczniom szkół ponadgimnazjalnych oraz słuchaczom kolegiów;
• świadczenia pieniężnego.

 

 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.