Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Stawiamy na naukę i aktywną integrację PDF Drukuj Email
Wpisany przez Stowarzyszenie "Nasz Adamów", Rajmund Gębura   
wtorek, 21 czerwca 2016 08:18

nasz-adamow-projekt-glowneM   Stowarzyszenie „Nasz Adamów" pozyskało kolejną dotację, tym razem, z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2016 na realizację projektu wspierającego aktywne formy integracji społecznej. Lokalne instytucje i organizacje: Publiczna Szkoła Podstawowa w Adamowie, Zespół Placówek Oświatowych w Stykowie, Stowarzyszenie „Stykovia" oraz Grupa Nieformalna „ALLE BABKI" zadeklarowały współpracę przy realizacji programu.

„Przygoda z nauką łączy pokolenia" to nazwa nowej inicjatywy, która będzie realizowana na terenie sołectw Adamów i Styków w gminie Brody w okresie od maja do grudnia 2016r. Celem planowanych działań jest integracja międzypokoleniowa mieszkańców z jednoczesnym uzyskaniem wiedzy w ważnych społecznie obszarach: naukach matematyczno – fizycznych, bezpieczeństwie i ratownictwie medycznym, historii i kulturze regionu. Poprzez wspólne uczestnictwo w piknikach, kursach, spotkaniach, rajdach i zajęciach edukacyjnych nastąpi zacieśnienie więzi rodzinnych i sąsiedzkich, rozwijanie pasji i zainteresowań.

W projekcie zaplanowano: pikniki edukacyjne, kursy pierwszej pomocy przedmedycznej, zajęcia z zakresu bezpiecznego zachowania się nad wodą oraz na drogach, spotkania i rajdy mające na celu zapoznanie mieszkańców z historią i kulturą miejsca zamieszkania, a także zajęcia szachowe.

W dniach 7 – 8 czerwca odbyły się pierwsze działania w ramach uzyskanej dotacji: pikniki edukacyjne na terenach szkół w Stykowie i Adamowie realizowane przez Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy z Gdyni - EduFun. Pokazy zaczęły się od niezwykłych właściwości azotu, a następnie dzieci spędziły kilka fascynujących godzin w świecie nauki dokonując eksperymentów z zakresu chemii, fizyki, biologii. Nauczyły się -między innymi- jak wytworzyć źródła energii, czym różnią się między sobą kwasy i zasady, bawili się także w detektywów, mieli możliwość występu we własnym filmie slow-motion, a także zająć się wytwarzaniem olbrzymich baniek i spędzić czas na dmuchanej rakiecie. Zajęcia były prowadzone w sposób niezwykle ciekawy, pobudzający wyobraźnię i nikt nie mógł narzekać na nudę.

 

program-adamow-loga

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 21 czerwca 2016 09:00
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.