Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pierwsze miejsce Julii Dudek na Festiwalu w Bydgoszczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Miłosz Weimann, Rajmund Gębura   
czwartek, 03 grudnia 2015 13:55

julia-na-scenieM  
  W dniach 28-29 listopada w Bydgoszczy odbyła się 13 edycja Festiwalu Piosenki Młodej Europy „Solo-Tutti 2015". Finał Festiwalu poprzedziły eliminacje, które odbyły się w kilkunastu ośrodkach w całym kraju i na starcie stanęło około 90 świetnych młodych artystów.

   Powiat starachowicki reprezentowały w tym roku solistki Studia Piosenki SCK : Maja Adamiak, Julia Dudek i Karolina Rakowska. Na podkreślenie zasługuje fakt, że sama nominacja na prestiżowy ogólnopolski Festiwal jest sama w sobie ogromnym wyróżnieniem. Dziewczęta zaśpiewały w Finale – Maja piosenkę „Hero" z rep. Mariah Carey, Julia piosenkę islandzkiej wokalistki Bjork pt. „It's oh so quiet" a Karolina piosenkę rosyjskiego artysty Olega Gazmanova pt. „Tuman" czyli po polsku „Mgła".
  Jury, w skład którego wchodzą świetni muzycy, trenerzy wokalni, wykładowcy Akademii Muzycznej i redaktorzy muzyczni wydało werdykt, według którego Karolina Rakowska ze Starachowic w kategorii 14-16 lat otrzymała wyróżnienie. Jeszcze bardziej zaskakujący i wręcz niesamowity był wyniik w kategorii wiekowej 11-13 lat. Zdecydowanie najlepszą okazała się młoda mieszkanka Brodów Julia Dudek zdobywając 1 miejsce. Musicalowe wykonanie bardzo trudnej piosenki zdeklasowało rywalki i w ocenie prawie wszystkich obecnych było najlepszym show Festiwalu .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.