Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Dzień Nauczyciela Serca Rozwesela PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szkoła Podstawowa w Lubieni, Rajmund Gębura   
piątek, 30 października 2015 10:51

den-lubienia-glowneM   13.10.2015 r. w Państwowej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubieni odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej pod hasłem "Dzień Nauczyciela Serca Rozwesela". Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

   W uroczystości uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i zaproszeni emeryci oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Przedstawienie przygotowali uczniowie klas IV - VI pod kierunkiem pani Beaty Kutera oraz Agnieszki Lotko. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. W programie znalazła się humorystyczna scenka traktująca „przysłowiowo" podejście do nauki.
Na zakończenie akademii głos zabrał p. dyrektor Sławomir Leśniewski, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pod koniec p. dyrektor wręczył Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi. Impreza zakończyła się poczęstunkiem wszystkich pracowników szkoły i emerytów.

 

 

 

 

Poprawiony: piątek, 30 października 2015 11:03
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.