Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wycieczka w Pieniny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szkoła Podstawowa w Stykowie, Rajmund Gębura   
wtorek, 09 czerwca 2015 11:50

wycieczka-w-pieniny-glowneM 
   19 maja 2015 roku uczniowie klas IV – VI z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie wyjechali na dwudniową wycieczkę krajoznawczo – turystyczną w Pieniny w celu integracji klas i poznania piękna polskich gór.


  Wycieczka rozpoczęła się spacerem w malowniczym Wąwozie Homole, który jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych Pienin. Na uwagę zasługują przede wszystkim jego niezwykłe, malownicze kaskady wprawiające turystów w zachwyt i zdumienie.
Po kilkugodzinnym spacerze uczniowie odwiedzili Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku, gdzie obejrzeli ekspozycje prezentujące walory przyrodnicze i kulturowe regionu, a także obejrzeli film : „ Cztery pory roku w Pieninach".
Przed udaniem się na nocleg uczniowie zwiedzili jeszcze rezerwat przyrody obejmujący przełom Białki. Krajobrazy i wspaniała roślinność oraz unikatowe walory historyczne – to właśnie tutaj znaleziono najstarszy bumerang na świecie, szczątki nosorożca włochatego oraz lwa jaskiniowego- powodują , że jest to miejsce o wielkim znaczeniu dla nauki.
W drugim dniu pobytu uczniowie zwiedzili zaporę wodną w Niedzicy i odbyli rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Z pokładu statku podziwiali okoliczne zabytki architektury i przyrody takie jak: Zamek „Dunajec"w Niedzicy, ruiny królewskiego zamku w Czorsztynie, Zielone Skałki.
Przed wyjazdem do domu uczniowie odwiedzili Szczawnicę i Pijalnię Wód Mineralnych, gdzie do dyspozycji gości są szczawy wodorowęglanowe, sodowe, jodkowe bogate w sole mineralne oraz liczne mikroelementy.
Według opinii uczestników wycieczka była bardzo udana.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie : Anna Kubala, Justyna Śpiewak, Małgorzata Tomczyńska.

 

 

 

Poprawiony: czwartek, 11 czerwca 2015 08:03
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.