Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Aktywni dla zdrowia (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska - Chodyra, Sylwia Pawłoś   
poniedziałek, 15 grudnia 2014 10:29

Nasz-Adamow-stowarzyszenie-aktywnosc-fizyczna-zdrowie-02mPod taką nazwą przeprowadzono serię zajęć mające na celu promocję aktywności fizycznej. Projekt ten jest pierwszym poważniejszym działaniem stowarzyszenia „Nasz Adamów".

Na początku grudnia zakończono realizację projektu finansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. W ramach działań aktywizujących i integrujących mieszkańców Adamowa zrealizowano zajęcia nordic walking & fitness skierowane do osób dorosłych. Uczestnicy udali się na pieszy rajd nordic walking na trasie Nowa Słupia - Święty Krzyż. Spotkanie z osobistym trenerem oraz zajęcia pilates, super linia, squash, tenis, strefa siłowa i cardio odbyły się w centrum treningowym Kombinat Formy w Skarżysku – Kamiennej. Dla dzieci przeznaczone były zajęcia rytmiczno – taneczne „Dance Mix Club". Na tych spotkaniach panowały rytmy hip-hop, jazz, disco, latino-solo i dancehall.
Poza zajęciami wyjazdowymi, spotkania odbywały się w Szkole Podstawowej w Adamowie. Integrowały uczestników i zachęcały do aktywniejszego trybu życia, dbania o kondycję. Wszyscy uczestnicy zajęć ruchowych wyrazili chęć ich kontynuacji. Była to pierwsza, lecz z pewnością nie ostatnia tego typu inicjatywa nowo utworzonego stowarzyszenia.

 

Zdjęcia: (Katarzyna Wlazłowska - Chodyra, Sylwia Pawłoś)

 

Poprawiony: czwartek, 18 grudnia 2014 14:41
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.