Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Zajęcia z bibułkarstwa w Adamowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wlazłowska - Chodyra, Mariusz Zawłocki   
piątek, 20 grudnia 2013 14:47

ozdoby-z-bibuly-bibulkarstwo-lekcja-szkola-Adamow-gmina-Brody-08-mW czasach, gdy panuje moda na kupowanie gotowych bombek świątecznych, warto dzieciom przypomnieć stare tradycje ręcznego wykonywania ozdób choinkowych. Z tego powodu, 17 grudnia w Szkole Podstawowej w Adamowie, odbyła się wyjątkowa lekcja wyrobu ozdób z bibuły. Prowadziła ją Pani Halina Zawłocka z Adamowa. Potrafiła zainteresować dzieci bibułkarstwem i nauczyła je wykonywać ciekawe ozdoby.

W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas od I do VI. Wszyscy zgromadzili się w sali gimnastyczne. Chociaż było dużo uczniów, to nikt nikomu nie przeszkadzał. Uczniowie dostali zadanie by wykonać ozdoby choinkowe z przygotowanej wcześniej bibuły i papierowych serwetek. Dzięki wskazówkom prowadzącej oraz pomocy wychowawców, uczniowie wszystkich klas nauczyli się jak zrobić bombkę z serwetek oraz gwiazdę z bibuły. Uczniowie starszych klas robili świece bibułkowe. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z zajęć, podczas których przekonali się, że wykonanie ozdób wcale nie było trudne i dało o wiele więcej satysfakcji niż kupienie gotowych bombek w sklepie. Akcję w szkole koordynowały: w klasach I – III pani Katarzyna Bernaciak, a w klasach IV – VI pani Katarzyna Wlazłowska – Chodyra.

 


 

Zdjęcia: (Fot.: K. Wlazłowska - Chodyra)

 

Poprawiony: piątek, 20 grudnia 2013 15:11
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.