Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Powstaną dwie świetlice PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 07 sierpnia 2009 10:46

beda-swietlice-brody-stykowDwa, wyremontowane ostatnio budynki strażnic Ochotniczych Straży Pożarnych: w Brodach i Stykowie otrzymają nową funkcję - wiejskich świetlic. W poniedziałek, 03.08 Wójt Gminy Brody Andrzej Przygoda podpisał z władzami województwa umowy o udzieleniu pomocy na ten cel.
W budynkach wykonane zostaną prace budowlane, montaż instalacji elektrycznej, wodno - kanalizacyjnej, wentylacyjnej oraz centralnego ogrzewania. Zakupione zostaną komputery, komplet mebli, wyposażenie świetlicy oraz instrumenty muzyczne (w Brodach).

Środki na ten cel pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) „Odnowa i rozwój wsi" oraz z budżetu gminy. 
Ogólny koszt inwestycji wynosi:
Budynek OSP w Brodach - prawie 668 tyś zł.; z tego z PROW - prawie 411 tyś zł.
Budynek OSP w Stykowie - ponad 488 tyś zł.; z tego z PROW - ponad 300 tyś zł.
Umowy z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego Adamem Jarubasem oraz Członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Markiem Gosem podpisywał Wójt Gminy Brody - Andrzej Przygoda oraz Dyrektor Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach - Tomasz Margula. Nad inwestycją w Brodach nadzór sprawuje Urząd Gminy Brody, a za przystosowanie budynku w Stykowie odpowiada Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach.
Prace w obu strażnicach rozpoczną się jeszcze w sierpniu 2009 roku. Gdy zostaną zakończone, gmina Brody wzbogaci się o kolejne funkcjonalne i świetnie wyposażone budynki służące za centra życia kulturalnego na wsi.
W ostatnich latach, w gminie Brody wykonane zostały najważniejsze inwestycje takie jak drogi, chodniki, kanalizacja, rozbudowa szkół. Teraz nadszedł czas na zaspokojenie potrzeb kulturalnych i rekreacyjnych mieszkańców gminy - powiedział Wójt Andrzej Przygoda.

Fot.: Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w Kielcach

Poprawiony: piątek, 07 sierpnia 2009 11:04
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.