Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Edukacja ekologiczna się opłaca PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 24 października 2013 09:51

sprzatamy-las-konkurs-ekologiczny-szkola-Lubienia-07-m17 października br. na terenie szkółki leśnej w Kuterach, odbyło się podsumowanie IV edycji konkursu "Wspólnie sprzątamy Nasz Las", organizowanego przez Nadleśnictwo Starachowice i Stowarzyszenie "Kotyzka". W konkursie brało udział 9 szkół z terenu powiatu. Trzy szkoły zostały wyróżnione nagrodami finansowymi. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubieni zajęła trzecie miejsce i otrzymała 1000 złotych nagrody.

Za te pieniądze, zakupiono dla szkoły 32-calowy telewizor. Pierwsze dwa miejsca przyznano starachowickim jednostkom: gimnazjum nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 9. W konkursie doceniono szereg akcji ekologicznych organizowanych przez szkołę w Lubieni. Uczniowie sprzątali rezerwat „Rosochacz", mieli zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej w Marculach oraz spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Starachowice. Przeprowadzono warsztaty plastyczne, w których dzieci wykonywały ozdoby z rolek po papierze toaletowym. Był też konkurs plastyczny „Portret drzewa". Największym wydarzeniem było zorganizowanie w czerwcu br. Przeglądu Piosenki Ekologicznej. We wrześniu zaprezentowano montaż słowno-muzyczny pod hasłem "Dbajcie o lasy", w którym dzieci śpiewały piosenki według przerobionych tekstów. Nad realizacją zadań konkursowych czuwała pani Agnieszka Lotko.


 
Zdjęcia: (Fot.: arch szkoły)

 

Poprawiony: czwartek, 24 października 2013 10:07
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.