Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Arcybiskup na rozpoczęciu misji w Krynkach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 24 września 2013 13:23

abp-W.Depo-parafia-Krynki-gmina-Brody-swietokrzyskie-DSC05435-min20 września br., abp Wacław Depo - metropolita częstochowski uczestniczył w rozpoczęciu misji parafialnych w Krynkach. Mówił, że czuje się w tym miejscu jako swój i dla swoich. Trzydzieści pięć lat temu, hierarcha odprawiał tu pierwsze msze święte. Przybył do Krynek tuż po święceniach, na zaproszenie ks. Zygmunta Niewadziego.

Obecny proboszcz - ks. kan. Wojciech Zdon powiedział, że posługa kapłańska w miejscu, gdzie jest łaskami słynący obraz Matki Bożej, stała się zapowiedzią dalszej działalności metropolity częstochowskiego. Arcybiskup pobłogosławił misjonarzy - ks. Piotra Turzyńskiego - prorektora Seminarium Duchownego w Radomiu, ks. Grzegorza Głąbia - wykładowcy polonistyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Przedstawiciele parafii podarowali arcybiskupowi przedwojenny obraz Chrystusa w koronie cierniowej. Wacław Depo odwdzięczył się przekazując nowy ornat z bł. Janem Pawłem II. Gość z Częstochowy poświęcił odnowioną ambonę. Prace snycerskie i pozłotnicze zostały wykonane w pracowni konserwatorskiej Pani Małgorzaty Świecy - Dzierżak z Kielc. Na uroczystości obecny był także dziekan dekanatu Starachowice - Południe ks. kan. Andrzej Rdzanek. Na zakończenie misji, 29 września, przybędzie do Krynek biskup radomski Henryk Tomasik i poświęci odnowioną chrzcielnicę.

 


Zdjęcia:

 

Więcej informacji: www.parafiakrynki.pl

Poprawiony: wtorek, 24 września 2013 13:36
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!