Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Busami do Starachowic PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 27 listopada 2012 10:15

DSC02637aminMimo zmian rozkładów jazdy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Starachowicach, mieszkańcy gminy Brody nadal będą mieli zagwarantowany dojazd do Starachowic i innych miejscowości. Na terenie gminy planowane jest uruchomienie kursów prywatnego przewoźnika. Dzięki temu, będzie można mniej płacić za bilety. Poniżej prezentujemy rozkłady jazdy busów. Obowiązują one od 1 grudnia br.

Sprawa dopłat samorządu do starachowickiej spółki stałą się trudna od momentu znacznego podwyższenia stawek dla samorządów powiatu starachowickiego. Wnioskowano o dotację z budżetu gminy Brody w wysokości 170 tys. zł. Jest to kwota porównywalna z tegoroczną inwestycją - remontem ul. Górnej w Jabłonnie (koszt ok. 203 tys. zł). Proponowana wysokość dotacji z budżetu gminy była nie do przyjęcia. Zmiany funkcjonowania MZK wejdą w życie 1 grudnia.  Na trzech liniach MZK (13, 9, 26) odbywać się będą tylko po trzy kursy. Pozostałe zostaną uzupełnione przez busy. Dużo częściej kursować będą autobusy na linii nr 5. „Znalazłem wyjście z sytuacji – dobre zarówno dla finansów gminnych jak i mieszkańców, bo będą oni mniej płacić za bilety. Ponadto, kursy busów na linii nr 13 kończyć się będą w Rudniku a nie w Brodach przy tamie” – podsumowuje wójt Andrzej Przygoda.

Rozkłady jazdy busów: (ważne od 1 grudnia 2012 r.)

Rozkłady jazdy MZK (ważne od 1 grudnia br.) można znaleźć na stronie: http://www.mzk-starachowice.pl/Default.aspx?site=podmiejskie

Poprawiony: środa, 28 listopada 2012 14:57
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.