Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Darkaraghel w bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 23 listopada 2012 11:09

mz-DSC08460minPaweł Rejdak – autor powieści fantasy (ps. Darkaraghel), przyjechał 22 listopada do brodzkiej biblioteki na spotkanie z młodzieżą. Laureat nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego mówił o swojej pasji i odpowiadał na pytania słuchaczy. Pisarz podpisywał i wręczał uczestnikom swoje książki, zakupione przez bibliotekę.

W spotkaniu uczestniczyło około trzydziestu osób. Młodzież pytała autora o to skąd czerpie inspirację. Wielu mogła zdziwić odpowiedź artysty. Mówił on, że nie wie czasem co pisze i skąd to pochodzi. Kiedy przychodzi  wena, myślami przenosi się do innego świata, który istnieje równolegle do codzienności. Swoją książkę „Pasja”, pisał sześć dni od rana do wieczora. Taki był podekscytowany, że nic nie jadł, tylko pił wodę. Wspomniany utwór utrzymany jest w konwencji horroru. W tym samym stylu utrzymana będzie kolejna powieść „Czarny deszcz”, której akcja dzieje się w Górach Świętokrzyskich. Inną częścią jego pracy jest publikacja książki. Autor żartował, że proces wydawniczy to prawdziwy horror. Wydawnictwa nie potrafią uszanować nawet znanego autora, narzucając mu swoje wizje utworu. Obecnie sam wydaje swoje książki.

Paweł Rejdak ma 32 lata, jest kielczaninem. Nie ukończył szkoły wyższej choć studiował zarządzanie i marketing, turystykę i rekreację, informatykę, psychologię a także archeologię.  Za książkę „Gniew Melaghorna” otrzymał ministerialną nagrodę. Opowiadania pisze od 11 roku życia. Debiutował w 2009 roku powieścią „Oko węża. Opowieści z Borgaanu”. W jego pracach ważne są bohaterzy drugoplanowi. Akcja jest dynamiczna z misternie skonstruowanymi intrygami. Czasami używa dosadnego słownictwa.

 


Zdjęcia:

 

Zdjęcia można tkże zobaczyć i skomentować na facebooku: www.facebook.com/gmina.brody

Poprawiony: piątek, 23 listopada 2012 12:46
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.