sip

Michał Listkiewicz na meczu "Kamiennej" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki
wtorek, 14 sierpnia 2012 11:11

mz-DSC06002min11 sierpnnia, Brody odwiedził wiceprezes UEFA - Michał Listkiewicz. Pogratulował on drużynie Kamiennej Brody awansu do Klasy Okręgowej. Z tej też okazji, Paweł Rybus - Przewodniczący Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej wręczył pikarzom puchar. Zawodnikom gratulował też Stanisław Bobkiewicz - wiceprzewodzniczący Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Goście, razem z wójtem Andrzejem Przygodą obejrzeli mecz z Samsonem Samsonów, wygrany przez Kamienną z wynikiem 2:0.

Mecz pierwszej kolejki Świętokrzyskiej Klasy Okręgowej był bardzo dynamiczny. W 41 minucie, po strzale z rzutu wolnego Adriana Sobczyńskiego piłka odbiła się od muru. Akcję zakończył Piotr Bracik, który pokonał bramkarza gości Damiana Zająca. Z kolei w 64 minucie Michał Michalczyk faulował w polu karnym Jana Szymańskiego za co otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Po tym przewinieniu sędzia Anna Adamska podyktowała "jedenastkę”. Szansę wykorzystał Adrian Niewczas ustanawiając wynik 2:0. Michał Listkiewicz chwalił piłkarzy za grę. Docenił również Annę Adamską, która dobrze sobie radziła jako sędzia główny. Wizyta gościa z UEFA doszła do skutku m. in. dzięki staraniom Mirosława Zięby z zarządu stowarzyszenia "Kamienna Brody".

Składy drużyn:

Kamienna Brody: Piotr Bracik (K), Daniel Kalista, Mariusz Jagieła, Adrian Niewczas, Piotr Stępień, Damian Jop, Adrian Sobczyński, Bartłomiej Drabik, Jan Szymański, Jakub Dąbrowski, Dawid Soboń, Damian Stąporek, Rafał Jadocha, Dominik Fąfara, Krzysztof Synowiec, Patryk Kalista, Kamil Radowiecki, Przemysław Jasztal.

Samson Samsonów: Mateusz Kołodziejski (K), Damian Zając, Piotr Siwek, Iwo Marzec, Aleksander Czarnomski, Jakub Chyb, Dominik Rynk, Michał Michalczyk, Mateusz Kołodziejski, Marcin Kondrak, Damian Filipczak, Rafał Kowalski, Karol Piwowarczyk, Łukasz Rynk, Mateusz Górecki, Michał Tokar, Wojciech Brzoza.

Zdjęcia:

Poprawiony: wtorek, 14 sierpnia 2012 11:58

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.