sip

Mecz radości na zakończenie sezonu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki
piątek, 08 czerwca 2012 06:33
mz-DSC03380kmin7 czerwca, na stadionie w Brodach odbył się mecz piłki nożnej kończący pochód Kamiennej Brody do Ligi Okręgowej. Niezależnie od wyniku meczu, awans dla Kamiennej był pewny, ale piłkarze tej drużyny dali z siebie wszystko i pokonali wicelidera A klasy - Klimontowiankę Klimontów, wynikiem 4:1. Na boisku, długo trwało fetowanie sukcesu drużyny prowadzonej przez Tomasza Wójtowicza.
Pierwszy gol dla Kamiennej strzelił Artur Mikos już w 6 minucie meczu. Następny padł w dyskusyjnym według niektórych, rzucie karnym (19 min. meczu). Za podobną sytuację - walkę o piłkę na granicy faulu,  sędzia główny - Rafał Rzeszutek, zarządził „jedenastkę” dla Klimontowianki. Goście nie wykorzystali tej okazji. Świetnie bronił Dawid Kalista. Kolejne bramki dla Kamiennej strzelili: Bartosz Iwaniuk  -  '65 oraz  Piotr Bracik - '71. Jedyny gol dla gości zdobył Daniel Ferens w 39 minucie meczu.
Pochwały dla zespołu
Trener zespołu – Tomasz Wójtowicz powiedział, że jest zbudowany postępami jakie uczynił zespół. Gdy rok temu przejmował Kamienną zastał drużynę dobrze grającą w piłkę, ale trzeba było trochę poprawić defensywę oraz naprawić atmosferę panującą w zespole. Ta praca przyniosła wyniki, ale nie byłoby awansu bez działaczy: Mirosław Świrty, Mirosława Zięby oraz czołowych piłkarzy: Piotra Bracika i Przemysława Jasztala. Duży potencjał mają piłkarze – mieszkańcy gminy Brody: Dawid Soboń, Bartosz Iwaniuk, Mariusz Jagieła.
Koko koko Brody spoko
W przerwie meczu wystąpił zespół „Jarzębina” z piosenką „Koko koko euro spoko”. Ku zdziwieniu niektórych, nie były to znane panie spod Janowa Lubelskiego, ale działający od kilku lat zespół z Dziurowa. Swój występ w klimacie piłkarskim miała także formacja taneczna „Fascynacja” działająca w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach. Kibice dopisali. Prawie całe trybuny zajęli fani Kamiennej. Przyjechała spora grupa z Klimontowa. Kibice głośno dopingowali swoje drużyny ale nie było wzajemnej agresji. Na mecz przychodziły całe rodziny z dziećmi. Wśród kibiców rozlosowano gadżety piłkarskie związane z Euro 2012. Rozgrywki obserwowali też przedstawiciele władz samorządowych z wójtem Andrzejem Przygodą i przewodniczącym rady – Jerzym Stąporkiem na czele. Gmina Brody od lat wspiera finansowo zespół Kamienna.
Składy drużyn:
Kamienna: Dawid Kalista, Kamil Radowiecki, Piotr Stępień, Adrian Niewczas, Damian Jop, Piotr Bracik, Przemysław Jasztal, Jakub Deklowski, Artur Mikos, Bartłomiej Drabik, Dawid Soboń, Sebastian Telesz, Tomasz Gralec, Bartosz Iwaniuk, Dominik Fąfara, Mariusz Jagieła, Krzysztof Synowiec.
Klimontowianka: Polał Łukasz, Krawczyk Dariusz, Kosior Dariusz, Borycki Karol,  Ferers Daniel, Gawrys Grzegorz, Madejski Marcin, Nowak Mateusz, Szymański Łukasz, Sudy Marcin, Lesiak Sławomir,  Kobyłecki Piotr, Chwała Łukasz, Pawłowski Łukasz, Piątkowski Wiktor, Sowiński Patryk.