sip

Srebro i brąz dla najmłodszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Góra, Mariusz Zawłocki
poniedziałek, 28 maja 2012 12:24

ag-P1010862minDrużyna dziewczynek z gminy Brody, zdobyła srebrny medal w zawodach Real Cup, 26 maja w Kiecach. Największe brawa w turnieju, zdobyły dziesięcioletnie dziewczynki:  Weronika Stępień z Lubieni oraz Julia Świtoń z Krynek, startujące w kategorii 12 – 13-latek.  W turnieju, sukces odnieśli również chłopcy. W kategorii roczników 1999 – 2000 zdobyli brązowy medal.

Początkowo, organizatorzy turnieju nie chcieli dopuścić wspomnianych dziesięciolatek do gry z obawy, że sobie nie poradzą na boisku. Ostatecznie, opiekun grupy – Artur Góra, przekonał sędziów by zaryzykowali, a potem dziewczynki zadziwiły publiczność. Mało tego,  Weronika Stępień zdobyła najwięcej bramek w całym turnieju (12 drużyn).  Dziesięcioletnie dziewczynki zostały docenione i będą grać w reprezentacji województwa świętokrzyskiego. Oprócz Weroniki Stępień i Julii Świtoń, zespół tworzyły: Patrycja Wiśnios  i Ola Garbala  - obie ze Stykowa.
W turnieju Real Cup, brązowe medale w kategorii rocznika 1999 – 2000 zdobyli chłopcy ze Stykowa:  Maciej Jankowicz, Piotr Jankowicz, Łukasz Nowak , Bartosz Kryciński oraz Jakub Myszka z Lubieni. Obydwa zwycięskie zespoły, startowały pod nazwą Stykovia Styków.
W czasie zawodów, dzieci zapewnione miały wyżywienie oraz liczne atrakcje. Były zabawy na wolnym powietrzu,  quizy, malowanie twarzy oraz kącik relaksu. Przejazd i dodatkowe wyżywienie dla zawodników, sfinansował radny ze Stykowa Stanisław Wrona.

Zdjęcia: (Fot.: A. Góra)

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2012 13:46

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.