Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Godnie reprezentowali gminę

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Godnie reprezentowali gminę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Artur Góra, Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 28 maja 2012 09:18

ag-P1010845pminZespół piłkarzy do lat 11, pod nazwą „Reprezentacja Gminy Brody”, znalazł się w gronie ośmiu najlepszych drużyn województwa w XVII Turnieju im. Marka Wielgusa.  Zawody odbyły się 25 maja w Morawicy. Nasi zawodnicy – mistrzowie powiatu starachowickiego - zajęli 2 miejsce w swojej grupie i awansowali do dalszych rozgrywek. Wywalczyli taką samą liczbę punktów co FA Jędrzejów.

Rywala następnego meczu rozstrzygało losowanie. Nie było ono zbyt szczęśliwe, bo młodzi piłkarze z gminy Brody trafili na Koronę Kielce – późniejszego tryumfatora turnieju.  Reprezentanci gminy przegrali z najlepszym zespołem w województwie 4-0. Na turnieju, młodzi piłkarze rozmawiali z trenerem Michałem Gęburą, który swoją karierę rozpoczął w Starze Starachowice. Był on reprezentantem kraju oraz mistrzem Polski w barwach Lecha Poznań w sezonie 1991/1992, Dawny piłkarz był pod wielkim wrażeniem gry Kacpra Zielińskiego - bramkarza Reprezentacji Gminy Brody.
Skład zespołu:  Opiekun: Artur Góra. Piłkarze:  Jakub Nowak (Krynki), Kacper Zieliński (Krynki), Przemysław Rękawik (Krynki), Mikołaj Sieroń (Krynki), Kacper Stępień (Lubienia), Karol Zieliński (Krynki), Piotr Jankowicz (Styków), Wiktor Śmigielski (Kałków), Piotr Mikos (Kałków). Wyjazd an turniej nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Andrzeja Przygody – Wójta Gminy Brody.

 


Zdjęcia: (Fot.: A. Góra)

Poprawiony: poniedziałek, 28 maja 2012 10:34
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!