sip

Złoto dla biegaczy z LKB "Rudnik" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki
poniedziałek, 14 listopada 2011 12:37

233minZawodnicy Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik” mogą pochwalić się sporymi osiągnięciami na Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich na krótkim dystansie. W Złotym Stoku koło Kłodzka, dwaj reprezentanci klubu, zdobyli złote medale w swoich kategoriach wiekowych:  Agnieszka Filipowska (młodziczki) oraz Mateusz Borkowski – Mistrz Polski z biegów w Ustrzykach Dolnych  (młodzicy). Walka Mateusza Borkowskiego o zwycięstwo była dramatyczna. Choć zawodnik upadł na trasie i stracił przewagę, to na ostatnią prostą wbiegł trzeci. Dzięki wspaniałemu finiszowi na ostatnich pięciu metrach, zdobył  złoty medal.

Zwycięzcy pokazali wysoką klasę wygrywając na tak trudnej, górskiej trasie. Jej długość wynosiła 1600 m a  przewyższenie 80m. Pozostali młodzicy z LKB „Rudnik”, startujący w biegu zajęli następujące miejsca: Piotr Jagieła (VI miejsce), Monika Filipowska (IX miejsce) oraz Diana Stępniewska (XIV miejsce).

Zdjęcia: (Fot.: Sylwester Dudek)

Poprawiony: poniedziałek, 14 listopada 2011 12:52

Czy wiesz, że...

bocian.czchciałbyś na własne oczy zobaczyć bocian czarnego? Ten rzadki gatunek wybrał na miejsce gniazdowania niedostępne partie rezerwatu "Rosochacz". Miłośnik przyrody dostrzeże tam wiele ciekawych gatunków flory i fauny.