sip

Jan Kita mistrzem świata! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki
piątek, 09 września 2011 08:34

kita-422_2_9_2011minDwudziestoletni Jan Kita z brodzkiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego oraz Wędkarskiego Klubu Sportowego ''Kiełb'', zdobył złoty medal seniorów w wędkarstwie rzutowym (castingu) w konkurencji „multi – cel”. Ponadto, sportowiec z  Brodów stanął na drugim miejscu podium w kategorii „multi – odległość”.  Mistrzostwa Świata w wędkarstwie rzutowym odbyły się w dniach od 31 sierpnia do 4 września br. w Hluboka nad Vltavou koło Czeskich Budziejowic.

Niespodziewany wyczyn debiutanta na zawodach tak wysokiej rangi to największa sensacja zawodów. Został on na mistrzostwach okrzyknięty „królem kategorii multi”.

Jan Kita mieszka w Brodach, II rok studiuje ekonomię na Politechnice Świętokrzyskiej. Wędkarstwo rzutowe trenuje od 3 lat. W 2010 roku zdobył brązowy medal w mistrzostwach Polski w Skierniewicach. W dniach 26-28 sierpnia, w Szamotułach k. Poznania odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Rzutowym. Na tych zawodach Jan Kita zdobył złoty medal.  Obecnie zajmuje pierwszą pozycję w tabeli najlepszych zawodników  w Polsce. Decydujące dla młodego sportowca będą ostatnie z cyklu Pucharu Polski zawody w Inowrocławiu. (23 – 25 września br.). Okaże się wtedy czy Jan Kita obroni tytuł Mistrza Polski. Życzymy mu kolejnego sukcesu.

Zawody w castingu polegają na rzucaniu wędką z lekką muszką lub ciężarkiem do celu oraz na odległość.