sip

Tryumfowali nasi rzutowcy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki
piątek, 01 lipca 2022 11:02

Juniorka Nikola Serafin (kat. arenberg) oraz seniorzy: Donata Żelazowska, Jan Kita (kat. dwubój multi) zdobyli pierwsze miejsca w Zawodach Rzutowych „Puchar Gór Świętokrzyskich”, które odbyły się w dniach 24 - 26 czerwca w Pińczowie. Na zdjęciu Donata Żelazowska i Jan Kita.Juniorka Nikola Serafin (kat. arenberg) oraz seniorzy: Donata Żelazowska, Jan Kita (kat. dwubój multi) zdobyli pierwsze miejsca w Zawodach Rzutowych „Puchar Gór Świętokrzyskich", które odbyły się w dniach 24 - 26 czerwca w Pińczowie.

Ponadto, Nikola Serafin zajęła trzecie miejsce w trójboju rzutowym. Na zawodach, Donata Żelazowska ustanowiła swój rekord życiowy, który wynosi ponad 95 m i jest słabszy od rekordu świata kobiet o niecałe 4 metry. Jan Kita uzyskał wynik 113,94m co jest wynikiem również bliskim rekordowi świata, który wynosi nieco ponad 116 m. Wysokie pozycje w Pucharze Gór Świętokrzyskich zajęli także: Natalia Zaczek, Lena Dwojak, Paweł Kita.

Po dwóch zawodach, nasi zawodnicy są na pierwszych miejscach w klasyfikacji Pucharu Polski. Wyjazd na dotychczasowe zawody nie były możliwy bez finansowego wsparcia gminy Brody, jak również Koła PZW w Brodach i PZW Okręgu Kielce.

Poprawiony: piątek, 01 lipca 2022 11:36