Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Siedem medali naszych uczennic!

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Siedem medali naszych uczennic! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 21 czerwca 2021 11:39

Julia Szast - uczennica szkoły w Stykowie zdobyła złoty medal w pchnieciu kulą na zawodach lekkoatletycnych w Kielcach. Zdjęcie Julii z medalem i dyplomem.Reprezentacje szkół w Stykowie i Krynkach uczestniczyły 18 czerwca w Kielcach w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego. Złoty medal wywalczyła Julia Szast z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie. W pchnięciu kulą osiągnęła wybitny wynik 8,92 m. Jej koleżanka ze szkoły - Małgorzata Jurczenia okazała się bardzo wszechstronną sportsmenką. Zdobyła dwa srebrne medale w dwóch konkurencjach: skok wzwyż i skok w dal. Ich trenerką jest Małgorzata Tomczyńska.

Kolejny srebrny medal zdobyła Karolina Kumor w pchnięciu kulą. Jest ona uczennicą Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krynkach. W kategorii rzut piłeczką palantową, dwa srebrne medale zdobyły: Zuzanna Jędrzejewska i Marysia Zając. Obie, wraz z Karoliną uczą się w Krynkach i trenują pod okiem Artura Góry i Michała Karwackiego.

 

Na mistrzostwach wystąpili także uczniowie szkoły w Stykowie: Aleksandra Linek, Kaja Koszarska, Marek Olesiński i Mateusz Olesiński. Pozostali młodzi lekkoatleci ze szkoły w Krynkach: Brajan Majecki, Amelia Barańska, Lena Główka, Ewa Cieślik, Oliwier Stąporek, Oliwier Klepacz, Krzysztof Kiełbasa, Karolina Majecka i Aleksander Mąka.

Zawody lekkoatletyczne w Kielacach - Małogorzata Jurczenia dwa razy zdobyła srebrne medale.

   

 

   Uczennice szkoły w Krynkach zdobyli razem cztery medale.   

Uczennice szkoły w Krynkach zdobyli razem cztery medale.

Poprawiony: poniedziałek, 21 czerwca 2021 12:57
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.