sip

Nasi biegacze na podium (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki
środa, 09 września 2020 11:00

21-bieg-staszica-gmina-brody-zalew-lkb-rudnik-DSC05336-mAndrzej Starżyński z Końskowoli wygrał XXI Bieg im. St. Staszica w Brodach. Drugie i trzecie miejsce w kategorii open zdobyli Sylwester Lepiarz i Potr Jaśtal – obaj w barwach Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik" - organizatora imprezy. Zawody odbyły się pod koniec wakacji na terenie rekreacyjno – sportowym poniżej tamy w Brodach.

Wynik biegu nie był zaskoczeniem, jeszcze przed startem ci biegacze byli typowani na najlepszych. Andrzej Starżyński (JMP Flowers UMCS Lublin) pokonał dziesięciokilometrową trasę w czasie zaledwie 29 min 14 sek. - Bardzo lubię przyjeżdżać do Brodów bo jest tu piękna, płaska trasa na której da się szybko pobiec. Panuje miła atmosfera, jest wielu kibiców a obok malowniczy zalew – powiedział pochodzący z Ukrainy tryumfator biegu.

Sukcesów jest więcej
Mieszkańcy gminy i biegacze LKB „Rudnik" mają wiele osiągnięć w biegu. W kategorii K20 zwyciężyła Ola Stachera z Krynek a Anna Kowalska z Brodów zajęła drugie miejsce w ktagorii K40. Złoty medal w kategorii mężczyzn 16-19 lat zdobył Krystian Ślifierz a srebrny Jakub Ciemięga. W licznie reprezentowanej kategorii M20 zwyciężył Michał Karasiński z LKB „Rudnik". Drugie miejsce wywalczył Mateusz Karwacki z Krynek (Mechanik i Przyjaciele/Daniel Wosik Tervel). Założyciel i prezes LKBB „Rudnik" – Sylwester Dudek zajął drugie miejsce w kategorii M50. Piąty był kolega z klubu Artur Ciemięga. Najstarszym uczestnikiem biegu był Janusz Kaus. Były maratończyk pokonał trasę ze świetnym czasem niewiele ponad 51 min.

Nagrody wręczała Marta Prokop – Zastępca Wójta Gminy Brody, Maciej Długosz z Urzędu Marszałkowskiego oraz radni: Andrzej Jagieła, Jerzy Banasik, Dariusz Łodej i Marek Michalczewski.

Bieżnia dla młodszych

Przed biegiem głównym odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży. Wzięlo w nim udział 72 osoby. Wyniki biegów: