sip

Mistrzyni i wicemistrzyni świata PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Serafin, Mariusz Zawłocki
wtorek, 31 lipca 2018 13:12

wedkarstwo-rzutowe-casting-pzw-brody-natalia-zaczek-magdalena-serafin-0mNastoletnie zawodniczki z Koła PZW w Brodach i Klubu Wędkarskiego „Kiełb" zdobyły pięć medali na Mistrzostwach Świata Juniorów w Wędkarstwie Rzutowym, które odbyły się w dn. 19 – 20 lipca w Puławach. Natalia Zaczek z wywalczyła tytuł Mistrza Świata w konkurencji spinning na odległość oraz dwa brązowe medale w konkurencji skish muchowy i Arenberg. Jej koleżanka ze Stykowa – Magdalena Serafin wróciła z zawodów z dwoma srebrnymi medalami: drużynowym oraz indywidualnym w konkurencji skish muchowy.

Konkurencja w której Natalia zdobyła mistrzostwo uznaję się za najtrudniejszą. Prowadzenie zapewnił jej rzut na odległość 59,70 m. W łącznej końcowej kwalifikacji mistrzostw, Natalia zajęła IV miejsce. Warto dodać też, że nastolatka wystartowała we wszystkich 5 finałach przewidzianych programem mistrzostw świata. Druga nasza reprezentantka, w finale konkurencji skish muchowy uzyskała 85 pkt i przegrała z Czeszką Lenką Tichą tylko o jedno trafienie do tarczy. W klasyfikacji drużynowej Magda wspólnie z Darią Walendowską z Poznania również wywalczyły srebrny medal. Wraz z naszymi zawodniczkami do Puław przyjechali opiekunowie i trenerzy: Paweł Kita i Jacek Serafin. W zespole była także Ola Serafin, która pełniła funkcję sędziego sekretarza na jednej z rzutni. Biorąc pod uwagę rangę zawodów nie była to lekka praca. We trójkę, z wielkim zaangażowaniem kibicowali naszym zawodniczkom.

Można powiedzieć, że były to udane mistrzostwa. Polacy zdobyli w Puławach łącznie aż 20 medali (6 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych). Gmina Brody od lat finansowo wspiera zawody i treningi wędkarzy rzutowych należących do brodzkich struktur Polskiego Związku Wędkarskiego.

Poprawiony: wtorek, 31 lipca 2018 13:57