sip

"Rudnik" wyróżniony (film) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szymon Dudek, Mariusz Zawłocki
środa, 17 maja 2017 10:04

lkb-rudnik-gmina-brody-biegi-laur-swietokrzyski-2016minLudowy Klub Biegacza „Rudnik" otrzymał wyróżnienie w ramach nagrody „Laur Świętokrzyski 2016" zorganizowanego przez Agatę Wojtyszek – wojewodę świętokrzyskiego. Klub uhonorowano w kategorii osiągnięcie sportowe w 2016r. Uroczysta gala odbyła się w Centrum Kongresowym Targi Kielce. Gratulacje naszym zawodnikom złożyła Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody.

W ubiegłym roku, lekkoatleci z „Rudnika" uczestniczyli w 60 imprezach biegowych na terenie Polski, Słowacji i Czech. Mateusz Borkowski zdobył tytuły Mistrza Polski zarówno w zawodach halowych jak i na stadionie. Lilia Fiskowicz zajęła 26 miejsce w maratonie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Ponadto, zawodnicy LKB „Rudnik", drużynowo zajęli III miejsce na Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich. W klasyfikacji drużynowej, na mistrzostwach województwa, biegacze LKB „Rudnik" zawsze zajmowali miejsca na podium. Na Mistrzostwach LZS w biegach przełajowych V miejsca zajęli: Piotr Jaśtal (młodzieżowiec) i Krystian Ślifierz (dziecko starsze). W Ustrzykach Dolnych, na Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie, III lokatę zajęła Pola Imielińska. Miejsca w pierwszej dziesiątce zdobyli m. in.: Krystian Ślifierz, Jakub Ciemienga, Maja Dyoniziak, Michał Karasiński. Bartosz Bernaciak – uczeń gimnazjum w Krynkach, w ubiegłorocznych zawodach aż 22 razy stawał na podium.