Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Sportowe sukcesy, ambitne plany

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Sportowe sukcesy, ambitne plany PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki, Sylwester Dudek   
piątek, 17 marca 2017 14:03

lkb-rudnik-podsumowanie-2016-lekkoatletyka-biegi-ludowy-klub-biegacza-gmina-brody-17-minZłote medale na mistrzostwach Polski, 26 miejsce na olimpiadzie – to jedne z trofeów Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik". W minioną niedzielę 12 marca, zorganizowano spotkanie podsumowujące lekkoatletyczne osiągnięcia 2016 roku. Sylwester Dudek – prezes stowarzyszenia ogłosił, że w br., w Krynkach odbędzie się impreza biegowa wysokiej rangi - Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w Stylu Anglosaskim.

W spotkaniu uczestniczyli: Agata Gałka-Bernacka - Dyrektor Biura Wojewody Świętokrzyskiego, Jerzy Kula - Prezes Świętokrzyskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, Andrzej Sendecki – Członek Zarządu Powiatu Starachowickiego, Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. Główne osiągnięcia klubu prezentował Jacek Tarnowski ze Starachowic. W ubiegłym roku, lekkoatleci z „Rudnika" uczestniczyli w 60 imprezach biegowych na terenie Polski, Słowacji i Czech. Mateusz Borkowski zdobył tytuły Mistrza Polski zarówno w zawodach halowych jak i na stadionie. Lilia Fiskowicz zajęła 26 miejsce w maratonie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Ponadto, zawodnicy LKB „Rudnik", drużynowo zajęli III miejsce na Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich. W klasyfikacji drużynowej, na mistrzostwach województwa, biegacze LKB „Rudnik" zawsze zajmowali miejsca na podium. Na Mistrzostwach LZS w biegach przełajowych V miejsca zajęli: Piotr Jaśtal (młodzieżowiec) i Krystian Ślifierz (dziecko starsze). W Ustrzykach Dolnych, na Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie, III lokatę zajęła Pola Imielińska. Miejsca w pierwszej dziesiątce zdobyli m. in.: Krystian Ślifierz, Jakub Ciemienga, Maja Dyoniziak, Michał Karasiński. Na spotkaniu, wyróżniono także Bartosza Bernaciaka – ucznia gimnazjum w Krynkach, który w ubiegłorocznych zawodach aż 22 razy stawał na podium.

Lista osiągnięć zawodników LKB „Rudnik".

Sylwester Dudek dziękował licznej grupie sponsorów. Wśród nich był Urząd Gminy Brody (20 tys. zł dotacji w ubiegłym roku), Starostwo Powiatowe w Starachowicach, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskie Zrzeszenie LZS w Kielcach, dziesięć firm i cztery osoby prywatne. Założyciel LKB „Rudnik" omówił plany klubu na 2017 rok. Powiedział, że 30 września w Krynkach odbędą się Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w Stylu Anglosaskim. Jak co roku, zorganizowany będzie Bieg im. Stanisława Staszica. W sierpniu, wybudowana zostanie bieżnia lekkoatletyczna przy boisku w Brodach.

Lekkoatletyka cieszy się w gminie Brody dużą popularnością. Rosną szeregi podopiecznych Sylwestra Dudka. Na tegoroczne spotkanie podsumowujące przybyło ok. 40 lekkoatletów. Razem z gośćmi, ledwo zmieścili się na sali konferencyjnej Urzędu Gminy Brody.

 

Poprawiony: piątek, 17 marca 2017 15:15
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?