Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Spotkanie podsumowujące działalność LKB Rudnik w roku 2014

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Spotkanie podsumowujące działalność LKB Rudnik w roku 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez LKB Rudnik, Rajmund Gębura   
wtorek, 24 marca 2015 14:53

LKB-Rudnik-biegi-lekkoatletyka-2014-06n15 marca 2015 roku w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Brody odbyło się podsumowanie dokonań Ludowego Klubu Biegacza "Rudnik" w 2014 roku.

Na spotkanie zostali zaproszeni: Wójt Gminy Brody Marzena Bernat, Starosta Starachowicki Dariusz Dąbrowski, Przewodniczący Rady Gminy Brody Stanisław Wrona, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Brody; Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów Wojciech Janiec, Przewodniczący Rady Gminy Mirzec Mirosław Seweryn, Radny Gminy Brody Andrzej Jagieła, Prezes Świętokrzyskiej Akademii Sportu Rafał Gajewski, Instruktor Kultury Fizycznej i Sportu Jacek Świtoń, Prezes Stowarzyszenia Profilaktyczno -Społecznego „Rodzina" Brody Sławomir Czarnecki.

Ludowy Klub Biegacza „Rudnik" jest wizytówką gminnego sportu w Brodach, a jego zawodnicy stają się coraz większą nadzieją na przywrócenie polskiej lekkiej atletyce sławy jaką cieszyła się w latach '80-tych ubiegłego stulecia. Jest to przede wszystkim zasługą prezesa i trenera Sylwestra Dudka, dla którego klub jest pasją życia, a sukcesy podopiecznych uwieńczeniem ambicji życiowych, popartych ciężką pracą szkoleniową i wysiłkiem włożonym w treningi.

Największymi gwiazdami LKB „Rudnik" jest dwójka zawodników o ugruntowanej pozycji w kraju i za granicą – Mateusz Borkowski i Agnieszka Filipowska.

Więcej o sukcesach LKB Rudnik

Zdjęcia (LKB "Rudnik"):

 

Poprawiony: środa, 25 marca 2015 11:39
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!