sip

Jan Kita mistrzem Polski! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki
środa, 22 października 2014 07:17

Jan-Kita-Brody-mistrzostwa-wedkarstwo-rzutowe-casting-multi-blonie-mW dniach 19-21 wrzesnia odbył się ostatni Puchar Polski w wędkarstwie rzutowym w 2014r. Swoją dominującą pozycję w konkurencjach multiplikatorowych po raz kolejny potwierdził w Błoniu Jan Kita. Wygrał on zawody z najwyższym w sezonie wynikiem 253,075 pkt. Aż 100 pkt zdobył w skishu multi, zapewniając sobie triumf w łącznej klasyfikacji dwuboju multi w 2014 roku.

Na II miejscu w tym wieloboju uplasował się piąty w Błoniu Jacek Kuza. Warto odnotować kolejny w tym roku na krajowych zawodach, najdłuższy rzut ciężarkiem 18 gram sprzętem multiplikatorowym w wykonaniu Pawła Kity z koła w Brodach. Jego 105,75 metra przy całkowicie bezwietrznej pogodzie zrobiło na rywalach i obserwatorach wielkie wrażenie. Taka odległość uzyskana w tych warunkach dawała by bowiem naszemu zawodnikowi pewny finał, a prawdopodobnie również medal na większości mistrzostw świata! Zajął drugie miejsce w tych zawodach a w ogólnej klasyfikacji uplasował się na 5 miejscu w całym cyklu Pucharu Polski. Ostatnią medalową pozycję w tej klasyfikacji wywalczyła juniorka Donata Żelazowska z koła w Brodach, która dzięki III miejscu w Błoniu z nowym rekordem życiowym - 408,465 pkt, utrzymała III lokatę również w końcowej klasyfikacji Pucharu Polski na 2014 r.