sip

Przełajowy sukces "Rudnika" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki
czwartek, 03 kwietnia 2014 10:32

lkb-rudnik-biegi-przelajowe-klyczewo-amber-baltic-golf-club-Filipowska-Borkowski-Dudek-24-m29 marca, w Kołczewie na wyspie Wolin, odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski, jako pierwsi w historii gminy Brody i powiatu starachowickiego, zdobyli złote medale w tego typu zawodach. W kategorii drużyn, Ludowy Klub biegacza „Rudnik" zajął tam drugie miejsce.

Na polu golfowym Amber Baltic Golf Club biegało łącznie ok. tysiąc zawodników z 96 klubów sportowych. Odbyło się dwanaście biegów. Nasi zawodnicy zwyciężyli na dystansach: 3000m (Agnieszka Filipowska) i 5000m (Mateusz Borkowski). Wyniki pozostałych zawodników „Rudnika": 20 miejsce Sylwestra Dudka (6000m) w biegu New Balance Golf Run oraz 60 miejsce Moniki Filipowskiej na dystansie 2000m.

„W zawodach w Kołczewie brali udział najlepsi polscy zawodnicy. Zwycięstwo w tych biegach przełajowych jest życiowym osiągnięciem Agnieszki i Mateusza" – powiedział Sylwester Dudek – trener zawodników LKB „Rudnik".

Droga do Chin

Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski zostali powołani do kadry narodowej na Olimpiadę Młodzieży do lat 17 w Chinach. Nasi zawodnicy, pod koniec maja pojadą na zawody do Baku. Jeśli tam wypadną dobrze, to staną się uczestnikami olimpiady w Chinach. 5 kwietnia, zawodnicy LKB „Rudnik" pojadą do Ustrzyk Dolnych na Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w Stylu Anglosaskim. Są to bardzo ważne zawody będące jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Europy. Życzymy powodzenia!
Zobacz zeszłoroczny występ biegaczy w Ustrzykach Dolnych.

Zdjęcia: (Fot.: arch. LKB "Rudnik")

Poprawiony: czwartek, 03 kwietnia 2014 10:43

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.