Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Rezerwaty

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Tydzień języka polskiego PDF Drukuj Email

Na każdy dzień Tygodnia Kultury Języka Polskiego zaplanowano inne wydarzenie. W poniedziałek 21 marca szkoła została ozdobiona plakatami na temat języka polskiego. Najciekawszą pracę wykonała uczennica kl. II A – Dominika Zięba. Na wyróżnienie zasłużyły sobie również plakaty uczennic Donaty Żelazowskiej, Kingi Nowak i Margarety Żeber. Następnego dnia, reprezentacje klas rywalizowały w Konkursie Ortograficznym o tytuł „Orłów Ortografii”. Zwycięstwo wywalczyły uczennice klasy I C - Donata Żelazowska oraz Agata Skowrońska. Środa - 23 marca - była dniem indywidualnych zmagań o tytuł „Szkolnego Mistrza Ortografii”. Bardzo trudne dyktando, najlepiej napisała Diana Górska z klasy IIIC. W szkole zorganizowano także konkurs recytatorski pod hasłem „Spotkanie z tydz-j.pol1-minpoezją Czesława Miłosza”. Zwycięstwo w zmaganiach z poezją noblisty, ex aequo zdobyły Izabela Drewno i Joanna Jakubowska z klasy III A. Drugie miejsce wywalczył Daniel Kotwica (klasa I A), a trzecie Justyna Stachuczy (klasa III B) . W piątek - 25 marca, każda z klas gimnazjum prezentowała talenty aktorskie. Uczniowie przedstawiali inscenizacje wybranych utworów literatury polskiej. Występy oceniała publiczność, która największymi owacjami nagrodziła artystów z klas trzecich.
Zwycięzcy wszystkich konkursów zorganizowanych w ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody od pani dyrektor Edyty Świtoń. Przygotowaniem imprez zajęły się polonistki Iwona Lefek i Elżbieta Rozwadowska. O scenografię zadbała Jolanta Jakubowska, natomiast za oprawę muzyczną spotkań odpowiedzialny był Szymon Pocheć.

Poprawiony: czwartek, 31 marca 2011 11:39
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.