Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Rezerwaty

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wspaniała zabawa podczas Festynu pod Zaporą (dużo zdjęć, film) PDF Drukuj Email

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji - była strefa zabaw z dmuchańcami, baseny z nadmuchiwanymi łódkami, zorbingiem i wiele innych. Swój repertuar zaprezentowali również: solistka Marta Zawłocka, zespoły śpiewacze „Jarzębina", „Brodowianki", chór „Per la Gloria", „Małe Wojaczki" z ZPO w Stykowie pod kierunkiem Pani Justyny Śpiewak, młodzi wokaliści ze Studia Piosenki CKiR - Basia Serwicka, Julia Jagieła i Dawid Klepacz oraz Orkiestra Dęta Gminy Brody. Swoje stoiska prezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Brody. Nowością był pokaz przelotu gołębi pocztowych należących do hodowców tych ptaków z terenu naszej gminy i udział Stowarzyszenia Hodowców Królików i Drobnego Inwentarza. Był również pokaz zabytkowych samochodów armii amerykańskiej. Każdy głodny uczestnik festynu mógł zjeść coś smacznego na stoiskach gastronomicznych. Po występach gwiazd wieczoru Pani Wójt Marzena Bernat wraz z Dyrektorem CKiR w Brodach Łukaszem Gołdą zaprosili wszystkich do obejrzenia pokazu sztucznych ogni.
W tegorocznym Festynie uczestniczyli: Poseł Na Sejm RP Mariusz Gosek, Członek Zarządu Powiatu Starachowickiego Jerzy Materek, Radny Rady Powiatu Starachowickiego Marek Maciukajć, Przewodniczący Rady Gminy w Brodach Janusz Adamus oraz Radni i Sołtysi z terenu gminy Brody, Zastępca Wójta Marta Prokop, Sekretarz Gminy Brody Marcin Góźdź, Skarbnik Gminy Brody Dorota Dyka, Dowódca Polskich Drużyn Strzeleckich gen. bryg. ds. Jan Grudniewski.
Festyn zorganizował samorząd Gminy Brody oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach. Uczestnicy z pewnością na długo zachowają w pamięci wspomnienia z tej bardzo udanej imprezy.

Poprawiony: czwartek, 01 września 2022 16:11
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.