Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Rezerwaty

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Świetlica wiejska w Jabłonnie przekazana do użytku PDF Drukuj Email

W części oficjalnej głos zabrali kolejno Poseł na Sejm RP Agata Wojtyszek, Wójt Gminy Brody Marzena Bernat, Przewodniczący Rady Gminy w Brodach Janusz Adamus, Radny Marek Michalczewski, reprezentujący mieszkańców Jabłonny i Mariusz Godzina z firmy „Drogmar".
- Pani Poseł Agata Wojtyszek wyraziła duże zadowolenie z możliwości wieloletniego, stałego wspierania rozwoju Gminy Brody. Oddanie do użytku nowej świetlicy to przykład realizacji marzeń mieszkańców Sołectwa Jabłonna do spełnienia którego mogła się przyczynić, wspierając wniosek o 100% dofinansowania inwestycji ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pogratulowała także Pani Sołtys nowego, pięknego miejsca gdzie będą mogły odbywać się spotkania mieszkańców.
- Pani Wójt Marzena Bernat podziękowała Pani Poseł za pomoc w uzyskaniu tak dużego dofinansowania na budowę i wyposażenie w wysokim standardzie świetlicy. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji sprzęt komputerowy i elektroniczny, a to wszystko w pięknym, nowym budynku - co jest zasługą wykonawcy, firmy „Drogmar". Pani Wójt podziękowała Pani Poseł za bardzo dobrą współpracę, dzięki której Gmina Brody może się prężnie rozwijać. Podziękowała także wszystkim firmom realizującym inwestycje w naszej gminie, oraz pracownikom UG Brody za dobrą pracę.
- Przewodniczący Rady Gminy Janusz Adamus stwierdził, że jest mu niezmiernie miło uczestniczyć wraz z Panią Poseł i Panią Wójt w otwarciu kolejnego obiektu na terenie Gminy Brody, który ma służyć mieszkańcom. Świetlica ta jest efektem gospodarskiego działania i realizacją obietnicy danej Radnemu Jabłonny Markowi Michalczewskiemu podczas obrad sesji Rady Gminy przez Panią Wójt Marzenę Bernat.
- Radny Marek Michalczewski przypomniał wieloletnią historię związaną z powstaniem świetlicy wiejskiej w Jabłonnie. Dopiero dzięki takiemu włodarzowi jakim jest Pani Wójt Marzena Bernat mieszkańcy doczekali się swojej świetlicy. Podziękował również za inną ważną dla mieszkańców Jabłonny inwestycję – ulicę Ogrodową. Zwracając się do Pani Poseł Agaty Wojtyszek stwierdził, że dziękuje za wszystkie działania zmierzające do rozwoju Gminy Brody i całej Ziemi Świętokrzyskiej.
- Mariusz Godzina - przedstawiciel firmy „Drogmar", wykonawcy inwestycji, podziękował Pani Wójt za bardzo dobrą współpracę i przekazał zdjęcia pokazujące kolejne etapy powstawania świetlicy.
W dalszej części uroczystości Ksiądz Proboszcz Jacek Bajon przekazał krzyż, który został później zawieszony na ścianie przez Radnego Marka Michalczewskiego, oraz poświęcił świetlicę. Przecięcia wstęgi dokonali kolejno Pani Poseł Agata Wojtyszek, najstarsza obecna mieszkanka Jabłonny, Sołtys Sołectwa Jabłonna Aneta Jankowicz, Pani Wójt Marzena Bernat, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Adamus i Radny Marek Michalczewski. Po przecięciu wstęgi można było zwiedzić świetlicę i zapoznać się z jej wyposażeniem.
Po części oficjalnej uroczystości przyszedł czas na biesiadę sołecką na świeżym powietrzu - przy pięknej słonecznej pogodzie, podczas której oprawę muzyczną zapewniał zespół śpiewaczy „Brodowianki" z akompaniamentem Marka Basy. Była to także wspaniała okazja do skorzystania przez dzieci z placu zabaw znajdującego się na ogrodzonym terenie wokół świetlicy. Najmłodsi bardzo chętnie korzystali także z możliwości malowania swoich twarzy w piękne fantazyjne wzory. Przekazanie do użytku świetlicy wiejskiej było bardzo ważnym i radosnym wydarzeniem dla mieszkańców Sołectwa Jabłonna.

 

 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.